Prūsis: Nākamajā nedēļā varētu izkristalizēties sastāvi posmiem Siguldā

TVNET Sports
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Sandis Prūsis
Sandis Prūsis Foto: Juris Bērziņš Soms/bobslejs.lv

Nākamajā nedēļā varētu izkristalizēties sastāvi sezonas pirmajiem Pasaules kausa posmiem Siguldā, Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas mājaslapā norādījis bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

Siguldas bobsleja, skeletona un kamaniņu trasē jau vairākas dienas notiek treniņi uz ledus. Šo iespēju izmanto ne tikai latvieši, bet arī sportisti no citām valstīm.

Pasaules kausa izcīņas sezona bobslejā un skeletonā sāksies tieši Siguldā, turklāt mači notiks divas nedēļas pēc kārtas. Skeletonistiem un bobslejistēm tas nozīmē aizvadīt divas sacensības, bet vīriešu konkurencē bobslejā divniekos Siguldā tiks sadalīti veseli četri medaļu komplekti. Tāpēc treniņus Siguldā aizvadījuši arī citu valstu pārstāvji - bijuši gan čehi, poļi, ukraiņi, gan angļi un arī citu valstu pārstāvji.

Lielākās priekšrocības šobrīd ir Latvijas sportistiem, kuri var aizvadīt visvairāk treniņbraucienu Siguldas trasē. Latvijas izlase tikusi pie jaunām BTC divnieku kamanām, kuras šobrīd izmēģina gan Ralfs Bērziņš, gan arī Oskars Ķibermanis.

Būs arī jaunas četrinieku kamanas, bet tās izmēģināt varēs tikai decembrī, kad notiks gatavošanās trešajam un ceturtajam etapam Pasaules kausa izcīņā Īglsas trasē Austrijā.

Par Latvijas ekipāžu sastāviem vēl netiek domāts. Treneris Sandis Prūsis plānojis nākamnedēļ aizvadīt kontroltreniņus. 

"Šobrīd spiest, kas ar ko brauks, vēl ir pāragri. Pagaidām notiek vēl tikai gatavošanās sezonai. Nākamā nedēļā būs tāda kā kontroles nedēļa, pēc tās jau varētu izkristalizēties iespējami sastāvi vismaz pirmajiem posmiem Siguldā," sacīja Prūsis.

"Nekad jau nebūs tā, ka no 25 sportistiem visi ir pilnīgi veseli un bez traumām. Protams, kādam ir kāda trauma, bet es teiktu, ka nav nekas tik traģisks, lai tas varētu ietekmēt sezonas sākumu Latvijas komandām," teica treneris.

Šobrīd vēl grūti prognozēt, cik valstu ekipāžas piedalīsies Siguldas posmā, bet interese ir liela. Visticamāk, nepiedalīsies ASV un Dienvidkorejas komandas, kuras plāno sezonas pirmo pusi līdz gadu mijai pavadīt savās trasēs.

Pasaules kausa izcīņas pirmais un otrais posms notiks Siguldā no 16. līdz 29. novembrim. Sacensības, kā ierasts, risināsies nedēļas nogalēs.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu