Krištopānam ģimenes pieaugums; nav skaidrības par dalību Latvijas izlasē

Dainis Krištopāns FOTO: AP/Scanpix

Latvijas handbola izlases līderim Dainim Krištopānam ģimenē piedzimis dēls, taču patlaban nav skaidrības, vai komandas līderis varēs palīdzēt valstsvienībai gaidāmajā spēlē 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Oktobra pēdējā dienā Latvijas handbola izlases spēlētāja Daiņa Krištopāna un viņa dzīvesbiedres Dominikas ģimenē piedzima dēls. Jau iepriekš bija zināms, ka būs zēns un ka tam vajadzētu nākt pasaulē novembra sākumā vai oktobra beigās.

"Spēli pret Ingara Dudes komandu no Limožas aizvadīju jau tēva lomā. Puika piedzima no rīta 31. oktobrī, bet spēle mums bija 1. novembrī. Par iepriekšējā dienā notikušo satraukums bija daudz lielāks nekā par spēli... Dominika ir mājās Košicē, un tur arī zēns piedzima," Latvijas Handbola federācijas paziņojumā citēts Krištopāns.

"Es Košicē ierados svētdienas vakarā, bet dēlu vēl redzējis neesmu - nevienu visiem zināmu iemeslu dēļ nelaiž klāt. Zinu, ka puika piedzima 54 cm garš un 4,200 kg smags. Liels... Viss ir labi, un tagad ar nepacietību gaidu, kad beidzot satikšu Dominiku un dēlu, kad varēšu braukt viņiem pakaļ uz slimnīcu," pastāstīja handbolists.

"Vārdu mēs izdomājām jau pirms sešiem gadiem - ja būs dēls, tad tas būs Daniels. Tā ka ir Daniels Krištopāns."

Par Krištopāna tikšanu uz Latvijas izlases spēli 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā pret Baltkrieviju sestdien Valmierā pašreiz vēl nav nekādas skaidrības.

"Man ļoti gribas spēlēt un uzvarēt, gribas ar Latvijas izlasi atkal iekļūt finālturnīrā, bet pagaidām nekas nav skaidrs. Pašreiz esmu Košicē un nezinu, kad varēšu braukt prom. Parīzes kluba treneri man tagad iedeva brīvas dienas, lai varu doties pie sievas un jaundzimušā dēla. Lai brauktu uz Latviju, man jāveic Covid-19 tests, jo citādi netikšu pāri robežai un ir pārāk daudz jautājumu un neskaidrību par tikšanu uz spēli ar Baltkrieviju. Te runāja, ka spēle par 99% nenotiks, te atkal - tomēr notiks, bet ej nu sazini, kas būs pēc trim dienām..."

Eiropas Handbola federācija nolēmusi uz nenoteiktu laiku pārcelt 4. novembrī Oslo paredzēto Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēli starp Norvēģijas un Latvijas izlasēm. Savukārt sestdien, 7. novembrī, Latvijas izlase Valmierā uzņems Baltkrievijas valstsvienību, kurai atcelta 4. novembrī paredzētā tikšanās ar Itāliju.

"Līdzīga situācija ir arī baltkrieviem, līdzīga situācija ir lielākajai daļai no citu valstu izlasēm, kurās ir vairāki spēlētāji no ārzemju klubiem. Mēs taču lidojam ar parasto reisu, un pastāv risks kaut ko "noķert", tad atgriežamies atpakaļ - tests un pašizolācija, bet ja nu kādam kādā izlasē būs pozitīvs tests... Tad karantīna gan izlasei, gan klubam. Nezinu, kāpēc Eiropas Handbola federācija nerīkojās tā, kā dara basketbols un kā darīja volejbols, - kāpēc kvalifikācijas turnīru nerīkoja kā sabraukuma turnīrus vienā vietā, kas ir daudz drošāks pasākums. Jau tā virkne spēļu ir atcelta un gan jau diemžēl tiks atceltas vēl citas spēles. Tā ka pagaidām par tikšanu uz izlasi neko konkrētu nevaru pateikt," sacīja Krištopāns.

Uz augšu
Back