Betmens ieskicē nākamās NHL sezonas scenāriju

Betmens ieskicē nākamās NHL sezonas scenāriju
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Reuters/ScanPix

2020./21.gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonā komandas, iespējams, spēlēs citās divīzijās un mači varētu notikt uz īsu laiku izveidotos "burbuļos", otrdien atklāja līgas komisārs Gerijs Betmens.

Komisārs norādīja, ka nevarētu lūgt spēlētājiem arī nākamo sezonu pilnībā aizvadīt "burbuļa" apstākļos, kā tas notika pagājušās sezonas beigās "burbuļos" Toronto un Edmontonā.

No 25.jūlija līdz 28.septembrim hokejisti ikdienu tika testēti, ievēroja striktu protokolu un savas ģimenes satika vien pēc "burbulī" pavadīta pusotra mēneša.

NHL pagaidām izsver vairākus variantus nākamās sezonas veiksmīgai norisei. Viens no tiem paredz, ka komandas spēles aizvada savās arēnās vai arī īslaicīgi izveidotos "burbuļos". Gadījumā, ja mači notiks "burbuļos", komandu sastāvs tajos mainīsies.

Lai arī vēl nav notikušas regulārās sanāksmes, nākamās sezonas plāns tiks pieņemts vien tad, kad to apstiprinās arī Spēlētāju asociācija (NHLPA).

""Burbulī" varētu spēlēt 10 līdz 12 dienas, lai iztiktu bez pārlieku lielas ceļošanas," pauda Betmens. "Vēlāk visi dodas mājup un aptuveni nedēļu pavada ar ģimenēm."

"Esam izstrādājuši protokolus un citas nepieciešamās lietas. Lai arī tas nebūs tik efektīvi kā "burbulis", uzskatām, ka varam šo ideju īstenot. Šī ir viena no idejām, kuru šobrīd apspriežam."

Jau iepriekš komisārs pauda cerību jauno sezonu sākt janvāra pirmajā dienā, taču tās norise lielā mērā atkarīga no pandēmijas attīstības. Jaunās sezonas plānu apgrūtina fakts, ka ceļošana starp ASV un Kanādu šajos apstākļos ir visai sarežģīta. Tāpat vairāki ierobežojumi ir spēkā, ceļojot starp dažādiem ASV štatiem.

"Skaidrs, ka nepārcelsim visas septiņas Kanādas komandas uz ASV, tāpēc mums jāizsver citas alternatīvas," pauda Betmens. "Problēmas ir ne vien ar ceļošanu starp ASV un Kanādu, izolācija jāievēro arī gadījumos, kad ceļots starp štatiem."

Betmens neslēpa, ka šī iemesla dēļ līgai, iespējams, nāksies mainīt divīziju sastāvus, jo nebūtu loģiski, ka komandām jāceļo no Floridas līdz pat Kalifornijai.

"Pieļauju, ka labāk mums veiksies, ja iztiksim bez garas ceļošanas un samazināsim spēļu skaitu. Tāpat spēles būtu nepieciešams aizvadīt, vadoties pēc ģeogrāfiskā principa, proti, īslaicīgi mainīt divīziju sastāvus, lai apietu ceļošanas ierobežojumus," atklāja Betmens.

Komisārs pieļāva iespēju, ka dažviet spēles varētu arī apmeklēt fani, taču būtiski saprast, kāda ir Covid-19 izplatība konkrētajā reģionā.

Gadījumā, ja NHL jaunā sezona tiešām sāksies 1.janvārī, visticamāk, nenotiks "Winter Classic" spēle starp Minesotas "Wild" un Sentluisas "Blues", kas paredzēta vecgada vakarā.

Vēlais NHL sezonas starts arī atstās iespaidu uz pasaules čempionātu, kas iepriekš tika pārcelts uz vēlāku norises laiku, lai palielinātu iespēju turnīrā redzēt arī kādu no NHL spēlētājiem.

Šosezon par Stenlija kausa čempioniem tika kronēti Tampabejas "Lightning" hokejisti, kuri finālā līdz četrām uzvarām ar 4-2 uzveica Dalasas "Stars".

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu