Video ⟩ Kazakevičs: Spēle pret Fēru salām ir ļoti gaidīta un būtiska

Dainis Kazakevičs FOTO: Latvijas Futbola federācija

Latvijas vīriešu futbola izlasei mērķis sestdienas mačam pret Fēru salām ir tikai uzvarēt, uzsvēra valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs.

Latvijas futbolisti sestdien UEFA Nāciju līgas šīs sezonas pēdējā mājas spēlē plkst.19 "Daugavas" stadionā uzņems Fēru salas. Pirmajā savstarpējā spēlē šajā ciklā tika fiksēts neizšķirts rezultāts 1:1.

"Rītdienas spēle mums ir ļoti gaidīta un būtiska, jo spēlēsim ar grupas līderi. Mūsu ambīcija rītdienas mačam ir uzvarēt - izdarīt to, kas neizdevās Fēru salās. Mums ir būtiski savās mājas apspēlēt pretiniekus, kas ir labi organizēta komanda, taču tas nebūs viegls uzdevums," piektdienas preses konferencē stāstīja Kazakevičs.

Latvijas vīriešu futbola izlasē, veicot Covid-19 pārbaudes pēc atgriešanās no Sanmarīno, pozitīvu testa rezultātu saņēmis aizsargs Vladislavs Sorokins. LFF arī ziņo, ka apšaubāmi testu rezultāti bijuši fizioterapeitam Dmitrijam Jefremenkovam un Vladislavam Fjodorovam.

"Skaidrs, ka spēlei negatavojas Sorokins un Fjodorovs. Tāpat spēlei negatavojas arī traumētie Artūrs Zjuzins un Igors Tarasaovs. Lielā mērā ar satraukumu gaidām tuvāko testu rezultātus, lai saprastu, vai visi spēlētāji ir pieejami," atzina Kazakevičs.

Piektdien būs pilnvērtīgs pirmsspēles treniņš, kurā piedalīsies visi futbolisti, bet pēc tam tiks pieņemts lēmums par sastāvu. 

"Šajā brīdī gala lēmumu par 3-4 pozīcijām neesam pieņēmuši," teica Kazakevičs, atzīstot, ka mačam gatavi arī svētdien Latvijas kausā spēlējušie "Liepājas" futbolisti.

Otrdien Latvijas izlase pārbaudes spēlē ar 3:0 sagrāva Sanmarīno. Sniegums gan varēja būt pārliecinošāks.

"Šobrīd uzvaras nenāk viegli, tāpēc negribu novērtēt par zemu šo pozitīvo rezultātu. Skaidrs, ka abas izlases nebija optimālajā sastāvā, taču mūsu spēlētāju resurss bija lielāks un labāks. Šī ir tā spēle, kurā bija ļoti būtiski uzvarēt, taču bija daudz elementu, par kuriem nebijām apmierināti," atcerējās Kazakevičs.

Tikmēr Latvijas izlases aizsargs Elvis Stuglis pauda, ka pēc iepriekšējās spēles pret Fēru salām palikusi rūgtuma sajūta. 

"Ja vairākas spēles aizvada ar nepārliecinošu rezultātu, tad zūd ticība komandai un sev. Šādas spēles kā pret Sanmarīno dod pārliecību un ticību, ka patiešām varam," atzina Stuglis.

Kā Fēru salu vienu no plusiem viņš minēja to, ka pretinieki ļoti ātri cenšas pāriet uzbrukumā ar tālajām piespēlēm aiz aizsargu mugurām.

"Tas mums, aizsargiem, vienmēr sagādā grūtības. Vairāk skatāmies uz savu spēli, ko mēs varam koriģēt, lai mēs kļūtu labāki. Fēru salās pēc stūra sitiena izlaidām no rokām ārā savus spēlētājus, nedrīkst standartsituācijās viņiem ļaut tikt pie bumbas," skaidroja Stuglis.

Latvijas izlase UEFA Nāciju līgas D līgas četras spēlēs trīsreiz cīnījusies neizšķirti un cietusi vienu zaudējumu. Latviešiem ir zudušas cerības uzvarēt grupā un nākamajā UEFA Nāciju līgas sezonā spēlēt pēc spēka trešajā līmenī.

Uz augšu
Back