Bertāns un Timma sekmē "Himki" uzvaru Eirolīgas spēlē

Dairis Bertāns
Dairis Bertāns Foto: bckhimki.com

Latvijas basketbolisti Jānis Timma un Dairis Bertāns otrdien guva pa astoņiem punktiem ULEB Eirolīgas devītās kārtas spēlē, palīdzot Maskavas apgabala "Himki" komandai svinēt uzvaru izbraukumā.

"Himki" viesos ar 88:83 (19:27, 25:20, 19:20, 25:16) pārspēja Sanktpēterburgas "Zeņit" komandu.

Timma laukumā pavadīja 31 minūti un 19 sekundes, grozā raidot vienīgo divpunktu metienu un divus no septiņiem tālmetieniem. Viņš arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, četras reizes rezultatīvi piespēlēja, četras reizes pārkāpa noteikumus un iekrāja septiņus efektivitātes koeficienta punktus.

Tikmēr Bertāns spēlēja 12 minūtes un 16 sekundes, realizējot vienu no diviem divpunktu metieniem un divus no diviem "trejačiem". Tāpat viņš vienreiz bloķēja metienu, tika pie divām piezīmēm un efektivitātes koeficienta pieci.

Viesiem ar 24 punktiem atzīmējās Aleksejs Šveds, 19 punkti Erikam Makkolumam un 11 punkti un deviņas bumbas zem groziem Gregam Monro.

Pretiniekiem 24 punkti Billijam Beironam, bet 15 punkti Ostinam Holinsam.

"Himki" ar divām uzvarām astoņās spēlēs turnīra tabulā ieņem 16.vietu starp 18 komandām.

Tikmēr Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas "TD Systems Baskonia" savā laukumā ar 86:68 (20:21, 25:15, 19:23, 22:9) pārspēja Stambulas "Fenerbahce Beko".

Kurucs laukumā bija tikai divas minūtes un 54 sekundes, kuru laikā izprovocēja vienu noteikumu pārkāpumu, nopelnot lietderības koeficientu viens.

Uzvarētāju rindās 25 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Alekam Petersam, 19 punkti un sešas izprovocētas piezīmes lietuvietim Rokam Ģedraitim.

Viesiem 15 punktus sakrāja čehs Jans Veselijs.

Vitorijas klubs ar bilanci 3-4 ieņem 12.vietu.

Principiālā cīņā Kauņas "Žalgiris" mājās piekāpās Maskavas CSKA (Krievija) 78:87 (17:26, 21:19, 20:21, 20:21).

Mājiniekiem Marius Grigonis sakrāja 19 punktus un izprovocēja septiņas piezīmes pretiniekiem, bet viesu rindās, nespēlējot Jānim Strēlniekam, rezultatīvākais ar 27 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Maiks Džeimss.

"Žalgiris" ar piecām uzvarām deviņās cīņās ir sestajā vietā, bet CSKA ar sešiem panākumiem tikpat cīņās - trešā.

Vēl vienā mačā Stambulas "Anadolu Efes" savās mājās piekāpās Minhenes "Bayern" ar 71:74 (23:22, 14:20, 20:8, 14:24).

Stambulas kluba labā 19 punkti un piecas atlēkušās bumbas Tiboram Pleisam, bet viesiem "double- double" - 15 punkti un 11 rezultatīvas piespēles - Veidam Boldvinam IV.

Vēl "Valencia" (Spānija) savā laukumā ar 95:83 (22:21, 23:20, 25:25, 25:17) pieveica Atēnu "Panathinaikos Opap".

Uzvaru ar 18 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm sekmēja Klemens Prepeličs, bet Atēnu klubam 15 punktus guva Šelvins Meks.

Arī šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas čempione tiks noskaidrota Ķelnē, kur notiks finālčetrinieka turnīrs.

Pagājušajā sezonā čempione netika noskaidrota, turnīram noslēdzoties sešas kārtas pirms regulārā čempionāta beigām.