Brāļi Dukuri līderpozīcijās pēc Siguldā notiekošā PK posma pirmā brauciena

Martins Dukurs FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri ieņem attiecīgi pirmo un otro vietu pēc Siguldā notiekošā Pasaules kausa pirmā posma pirmā brauciena. 

Lai gan Martins Dukurs neaizvadīja perfektu braucienu, tomēr viņš bija pārliecinoši ātrākais, mājas trasi veicot 50,21 sekundē.

Tomass Dukurs bija 0,45 sekundes lēnāks, bet vēl divas sekundes simtdaļas atpalika vācietis Fēlikss Kaizingers, kurš bija nepārspēts startā.

Četras sekundes simtdaļas aiz pirmā trijnieka ir krievs Aleksandrs Tretjakovs, vēl vienu simtdaļu atpaliek briti Kreigs Tompsons un Mets Vestons, bet 0,03 sekundes tālāk ir Krievijas skeletonists Ņikita Tregubovs.

Otrais brauciens sāksies plkst.16.45, sacensības tiešraidē translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

Vīriešu sacensībās piedalās 18 skeletonisti.

Martins Dukurs iepriekšējā sezonā apliecināja savu dominanci uz pasaules skeletona skatuves, izcīnot divus no trim lielākajiem tituliem. Viņš devīto reizi karjerā uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā un kļuva par vienpadsmikārtēju Eiropas čempionu. Pasaules meistarsacīkstēs nācās samierināties ar ceturto vietu.

Tikmēr Tomass Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā bija sestais. Vienīgo reizi uz goda pjedestāla viņš kāpa Siguldas posmā, kur piekāpās brālim un kļuva par Eiropas vicečempionu. Pasaules čempionātā Tomass Dukurs bija septītais.

Pirms diviem gadiem Siguldas posmā Martins Dukurs bija otrais, piekāpjoties krievam Ņikitam Tregubovam, bet Tomass Dukurs ieņēma sesto pozīciju.

Šajos posmos Siguldā startē Tregubovs un viens no Martina Dukura sīvākajiem konkurentiem Aleksandrs Tretjakovs, tāpat ledus trasē devies pasaules čempions Kristofers Groters no Vācijas. Tiesa, nav viena no pēdējo sezonu vadošajiem skeletonistiem - Sunbins Juns no Dienvidkorejas.

Jau ziņots, ka pirms tam notika sieviešu sacensībās, kurās Pasaules kausa debijā trešo vietu izcīnīja Endija Tērauda. Uzvarēja austriete Janīna Floka, bet otrā bija nīderlandiete Kimberlija Bosa. 

Sestdien un svētdien notiks Pasaules kausa bobslejā sezonas pirmā posma sacensības.

Pasaules kausa posms Siguldā norisinājās arī 2004.gada februārī, sacensībām notiekot bobslejā sievietēm un skeletonā. Vīru sacensībās uzvaru toreiz svinēja Tomass Dukurs, kuram tā arī palikusi vienīgā zelta medaļa Pasaules kausa posmos.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus - skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinās divas vīru divnieku sacensības. 

Nākamajā nedēļas nogalē turpat Siguldā notiks Pasaules kausa otrā posma sacensības skeletonā un bobslejā divniekiem. Nākamie divi posmi notiks Insbrukā, bet pēc jaunā gada ieplānots viens etaps Vinterbergā. Turpinājumā paredzēti posmi Sanktmoricā un Kēnigszē, bet sezonas noslēgums plānots marta vidū Jaņcinas trasē, kur notiks 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu sacensības. Tiesa, šī posma norise pagaidām ir zem jautājuma zīmes.

Uz augšu
Back