Seši Latvijas sportisti piedalīsies Nāciju kausā, lai cīnītos par vietu PK otrajā posmā

Riks Kristens Rozītis FOTO: Paula Čurkste/LETA

Piektdien, 4. decembrī, kā ierasts, tiks aizvadīts Nāciju kauss jeb kvalifikācija pamatsacensībām kamaniņu sportā. Pasaules kausa (PK) otrais posms šajā nedēļas nogalē norisināsies Vācijas trasē Altenbergā.

Šajā Pasaules kausa posmā startam ir pieteikušies 114 atlēti no 18 nācijām.

Šī gada janvārī Pasaules kausa posmā Altenbergā uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena kāpa vāciete Jūlija Taubitsa (Julia Taubitz), olimpiskais čempions austrietis Dāvids Gleišers (David Gleirscher), austriešu divnieku ekipāža Tomas Steus/Lorens Kollers (Thomas Steus/Lorenz Koller), bet ātrāko rezultātu no komandām spēja uzrādīt Krievijas izlase ar Tatjanu Ivanovu (Tatjana Ivanova), Semjonu Pavļičenko (Semen Pavlichenko) un duetu Deņisovu/Antonovu (Denisev/Antonov) tās sastāvā.

Nāciju kausā par vietu pamatsacensībās cīnīsies juniore Sigita Bērziņa, juniors Gints Bērziņš, pieredzējušie Riks Kristens Rozītis un Artūrs Dārznieks, kā arī jaunākā no Latvijas divnieku ekipāžām – Mārtiņš Bots/ Roberts Plūme, kas Pasaules kausa pirmā posma kvalifikācijas sacensībās kāpa uz goda pjedestāla, bet pamatsacensībās spēja sasniegt augstāko rezultātu starp Latvijas duetiem, ierindojoties 8. vietā.

Pārējie Latvijas sportisti, pēc pēdējo trīs posmu rezultātiem, ir kvalificējušies pamatsacensībām, atrodoties spēcīgāko braucēju sastāvā.

Atskatoties uz Pasaules kausa pirmā posma sacensībām, Starptautiskās kamaniņu sporta federācijas (FIL) izpilddirektors, kas šajā sezonā veic arī higiēnas uzraudzību sacensību norises laikā, stāsta: "Ir jauki redzēt, kā kamaniņu sporta ģimene satuvinās (ievērojot distanci) neskatoties uz krīzi, kas šobrīd ir pasaulē. Visi ir disciplinēti un ievēro noteikumus. Vienīgā lieta, kas mums vēl ir jāpilnveido, ir komandu stafetes apbalvošanas ceremonija. Jāsaka, ka Pasaules kausa pirmā posma organizatori Insbrukā ir paveikuši lielisku darbu!"

Lai pasargātu ikvienu, kas piedalās Pasaules kausa otrajā posmā, Rumānijas valstsvienība šajās sacensībās nepiedalīsies, jo komandā tika konstatēti divi Covid-19 saslimšanas gadījumi.

Par aizvadīto Pasaules kausa posmu Latvijas nacionālās kamaniņu sporta izlases menedžeris un treneris Kristaps Mauriņš stāsta: "Šogad Pasaules kausu sezonu esam iesākuši daudz labāk, nekā tas bija pagājušajā sezonā, tāpēc mēs vairāk vai mazāk esam apmierināti ar savu sniegumu pirmajās starptautiskajās sacensībās. Altenbergā mums viennozīmīgi ir jāuzlabo savs sniegums, lai mēs varētu cīnīties par medaļām katrā disciplīnā. Tas ir mūsu mērķis šajā nedēļas nogalē!"

Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases gaitām arī arī šajā nedēļas nogalē, 4. un 5. decembrī būs iespējams sekot līdzi tiešraidē Helio un Shortcut kanālā Best4Sport TV.

Sestdiena, 5. decembris

  • 10.25 1. brauciens – Divvietīgās ekipāžas
  • 11.45 2. brauciens – Divvietīgās ekipāžas
  • 13.15 1. brauciens – Sievietes
  • 14.40 2. brauciens – Sievietes

Svētdiena, 6. decembris

  • 10.30 1. brauciens – Vīrieši
  • 12.05 2. brauciens – Vīrieši
  • 14.15 Komandu stafete
Uz augšu
Back