Radevičai pēc diskvalifikācijas beigām nav liegts kandidēt uz amatiem vieglatlētikas federācijā

LETA
Radevičai pēc diskvalifikācijas beigām nav liegts kandidēt uz amatiem vieglatlētikas federācijā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ineta Radeviča
Ineta Radeviča Foto: Edijs Pālens/LETA

Inetai Radevičai pēc diskvalifikācijas beigām nav liegts kandidēt uz amatiem Latvijas Vieglatlētikas savienībā (LVS), taču nav nekādas informācijas, ka bijusī tāllēcēja varētu atgriezties sporta pārvaldībā, noskaidroja aģentūra LETA.

Vieglatlētikas integritātes vienība (AUI) pēc atkārtotām Londonas olimpisko spēļu dopinga provju pārbaudēm Radevičas analīzēs konstatēja anaboliskā steroīda oksandrolona pēdas, kā dēļ bijusī sportiste 2018.gada 27.novembrī atkāpās no Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidentes amata.

Pagājušā gada augustā viņa saņēma divu gadu diskvalifikāciju, kas stājās spēkā ar 2012.gada 8.augustu, līdz ar to sportistei tika anulēti rezultāti 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs, kur viņa izcīnīja ceturto vietu.

Tāpat Radevičai tika piespriests divu gadu liegums, kas bija spēkā no 2018.gada 22.novembra un noslēdzās pagājušās nedēļas sākumā.

Kā aģentūra LETA noskaidroja LVS, Radeviča pēc diskvalifikācijas beigām var kandidēt uz vēlētiem amatiem vieglatlētikas savienībā. Nākamgad norisināsies LVS vēlēšanu kongress, kurā turpmākajiem četriem gadiem tiks apstiprināts organizācijas vadītājs un valde.

Radeviča gan šobrīd dzīvo ASV un nav izrādījusi vēlmi atgriezties LVS.

Aprīlī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs atklāja, ka Radeviča nav atsaukusies IZM aicinājumam atgriezt valdības piešķirto olimpisko prēmiju 30 000 eiro apmērā. Situācija nav mainījusies arī pēdējo astoņu mēnešu laikā, taču sportistu prēmēšanas tiesiskais regulējums šobrīd nepieļauj vai būtiski apgrūtina iespējas vērsties ar prasību tiesā.

Tāpat Severs saziņā ar aģentūru LETA norādīja, ka LVS ir biedrība, un tas ir organizācijas biedru jautājums par organizācijas vadītāja izvēli. Tajā pat laikā viņš atzīmēja, ka ir salīdzinoši grūti no ētikas un labas pārvaldības viedokļa iedomāties kā par antidopinga pārkāpumiem diskvalificēta persona, pat ja arī diskvalifikācijas termiņš ir beidzies, varētu vadīt sporta veida federāciju.

Pēc Londonas Olimpiādes Radeviča augstākajā līmenī startēja Dimanta līgā, bet sekojošajā ziemā viņa paziņoja par karjeras beigām. 2012.gadā Londonā viņa ar rezultātu 6,88 metri palika ceturtā, no bronzas godalgas atpaliekot tikai par centimetru.

Radevičai pieder Latvijas rekords tāllēkšanā - 2010.gadā Barselonā viņa aizlēca 6,92 metrus tālu un izcīnīja zelta medaļu Eiropas čempionātā.

2017.gada sākumā Radeviča pēc konkurentes diskvalifikācijas par aizliegto vielu lietošanu kļuva par 2011.gada pasaules vicečempioni, lai gan sākotnēji viņa bija izcīnījusi bronzu. Viņas tobrīd izcīnītā medaļa kļuva par Latvijai pirmo godalgu neatkarīgas valsts vēsturē pasaules čempionātos.

2017.gada martā Radeviča tika ievēlēta par LVS prezidenti, bet dažas dienas pēc AIU paziņoja viņa atkāpās no amata. Radeviča uzsvēra, ka apzināti nav lietojusi aizliegtus medikamentus, taču tajā pat laikā pauda sapratni, ka tas neatbrīvo viņu no atbildības.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu