Dārznieks Nāciju kausā izcīna trešo vietu; pamatsacensības sasniedz visi startējušie latvieši

LETA
Dārznieks Nāciju kausā izcīna trešo vietu; pamatsacensības sasniedz visi startējušie latvieši
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Artūrs Dārznieks
Artūrs Dārznieks Foto: Sandro Halank

Kamaniņu braucējs Artūrs Dārznieks otro reizi šajā sezonā Vācijā izcīnīja trešo vietu Nāciju kausa sacensībās, caur kurām uz Pasaules kausa pamatsacensībām tika arī pārējie uz starta izgājušie latvieši.

Nāciju kausā vīriešu konkurencē uzvaru svinēja austrietis Volfgans Kindls, kurš par 0,073 sekundēm apsteidza savu tautieti Reinhardu Egeru. Dārznieks uzvarētājam zaudēja 0,120 sekundes un otrajās šīs sezonas Nāciju kausa sacensībās atkārtoti izcīnīja bronzu.

Ceturtajā vietā ar 0,261 sekunžu atpalicību bija vēl viens latvietis Gints Bērziņš, savukārt Riks Kristens Rozītis līderim zaudēja 0,417 sekundes, ieņemot dalītu piekto vietu.

Vīru konkurencē uz starta izgāja 21 sportists, 20 no viņiem sasniedza finišu, bet tikai 18 ātrākie sasniedza Pasaules kausa pamatsacensības.

Sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Dārznieks bija 11.vietā, Rozītim 16.pozīcija, kamēr Bērziņš tajā nepiedalījās.

Dāmu konkurencē Latviju pārstāvēja vienīgi Sigita Bērziņa, arī viņai spējot sasniegt Pasaules kausa pamatsacensības.

Uzvaru izcīnīja mājiniece Nātālija Gaizenbergere, kura par 0,263 sekundēm apsteidza vēl vienu Vācijas pārstāvi Dajanu Eitbergeri. Trešo vietu izcīnīja Verēna Hofera no Itālijas, kura bija par 0,617 sekundēm lēnāka, kamēr Bērziņa līderei zaudēja 0,830 sekundes, dalot sesto pozīciju.

Arī starp dāmām no 21 sportistes finišu sasniedza 20, bet pamatsacensībās iekļuva 18 ātrākās braucējas.

Sezonas pirmajā posmā Bērziņa ierindojās 23.vietā.

Pamatsacensības lūkos sasniegt arī divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kuri iepriekšējās Nāciju kausa sacensībās izcīnīja trešo vietu, bet Pasaules kausā sasniedza labāko rezultātu starp Latvijas ekipāžām - astotā vieta.

Sestdien un svētdien Altenbergā gaidāms Pasaules kausa otrais etaps.

Pasaules kausā piedalīsies sportisti gan no Austrālijas, Argentīnas un Dienvidkorejas, gan no Krievijas, kamēr ASV un Kanādas valstsvienības nepiedalīsies Pasaules kausa posmos līdz pat 2021.gada janvārim Covid-19 vīrusa pandēmijas dēļ.

2020.gadā paredzētajos posmos nepiedalīsies ASV un Kanādas kamaniņu braucēji.

Pandēmijas dēļ Pasaules kausa sezona noritēs Eiropā, taču pēdējās sacensības paredzētas Ķīnā.

Turpmākās sacensības notiks Vācijas pilsētās - Oberhofā un Vinterbergā. Arī 2021.gads sāksies Vācijā, kur notiks mači Kēnigszē trasē, bet pēc tam sportisti dosies uz Siguldu, kur cīnīsies par Eiropas čempionāta medaļām.

Turpinājumā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet sezonas noslēgums paredzēts februāra otrajā pusē trasē, taču norises vieta vēl nav zināma, jo Pekinas olimpiskajā trasē sacensības tika atceltas. Sezonas kalendārā gan var būt gaidāmas izmaiņas.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu