Latvijas basketbolam izšķirošie EČ kvalifikācijas "burbuļi" notiks Rīgā

LETA
Latvijas basketbolam izšķirošie EČ kvalifikācijas "burbuļi" notiks Rīgā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas vīriešu basketbola izlase
Latvijas vīriešu basketbola izlase Foto: FIBA.com

Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas nodaļas valde apstiprinājusi Eiropas čempionātu kvalifikācijas turnīru pēdējo sabraukumu norises vietas, Latvijai piešķirot vīriešu un sieviešu izlašu "burbuļus", informē Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Rīgā februārī notiks 2021.gada Eiropas sieviešu čempionāta un 2022.gada Eiropas vīriešu čempionāta kvalifikācijas turnīru izšķirošās spēles.

LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss uzsver, ka abām Latvijas valstsvienībām pēdējā spēļu ciklā spēles bija paredzētas mājās, turklāt novembrī, ārpus kārtas veiksmīgi noorganizējot sieviešu komandu sabraukumu astoņām komandām, jau tika pierādīts, ka pandēmijas apstākļos LBS var to izdarīt kvalitatīvi un droši.

"Šādos apstākļos FIBA Eiropas nodaļas valdes lēmums bija loģisks un paredzams. Kopā ar mūsu sadarbības partneriem esam gatavi sarīkot sacensības, atbilstoši mūsu valstī noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām un FIBA standartiem. Patlaban ne mazāk svarīgs būs otrs pienākums - izdarīt visu iespējamo, lai mūsu komandām nodrošinātu labākos apstākļus un iespējami labākos sastāvus, lai izmantotu sava laukuma priekšrocības un izcīnītu ceļazīmes uz Eiropas čempionātu finālturnīriem," LBS citē Ciprusa tiekto.

Sieviešu valstsvienībām paredzēts "logs" no 31.janvāra līdz 6.februārim, spēles paredzēts rīkot 3. un 5.februārī. I grupas turnīrā pirmajā dienā paredzētas spēles Vācija - Horvātija un Latvija - Ziemeļmaķedonija, bet otrajā dienā tiksies Latvija - Vācija un Ziemeļmaķedonija - Horvātija.

Pēc četrām kārtām I grupā Horvātijas un Vācijas izlasēm ir pa trim uzvarām, Latvijai - divas, bet Ziemeļmaķdonijai neviena. Finālturnīram, kas paredzēts 2021.gada jūnijā Spānijā un Francijā, kvalificēsies deviņu grupu uzvarētājas un piecas labākās otro vietu ieguvējas (salīdzinot komandu bilances, vērā tiks ņemti tikai rezultāti spēlēs ar pirmās un trešās vietas ieguvējām).

Tikmēr vīriešu valstsvienībām paredzēts logs no 15. līdz 22.februārim, un tā laikā jānoskaidro 13 finālturnīra dalībniekus. H grupas spēles paredzētas 20. un 22.februārī. Pirmajā dienā spēlēs Latvija - Bulgārija un Grieķija - Bosnija un Hercegovina, otrajā tiksies Latvija - Grieķija un Bulgārija - Bosnija un Hercegovina. Finālturnīram kvalificējas trīs komandas.

Pēc četrām kārtām Grieķijas un Bosnijas un Hercegovinas izlases ar trim uzvarām jau nodrošinājušas vietu pirmajā trijniekā un ceļazīmi uz finālturnīru. Uz trešo pretendē Latvija un Bulgārija (abām pa vienai uzvarai). Pagaidām trešajā vietā ir Bulgārijas izlase, kas pirmajā aplī uzvarēja savstarpējā mačā, otrajā pagarinājumā panākot 110:104. 

Novembrī vīriešu izlase spēlēja "burbulī" Sarajevā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu