Seska ekipāža no otrās pozīcijas turpina cīņu par JWRC čempiontitulu

LETA
Seska ekipāža no otrās pozīcijas turpina cīņu par JWRC čempiontitulu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Mārtiņš Sesks rallijā
Mārtiņš Sesks rallijā Foto: MSport Media

Latvijas rallija braucējs Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis pēc pasaules rallija čempionāta (WRC) pēdējā posma pirmās pilnās dienas ieņem otro vietu junioru klasē, kur turpina cīņu par čempiontitulu.

Sezonas pēdējās sacensībās Sesks Moncas autodromā junioru ieskaitē ceturtdien vienīgajā ātrumposmā sasniedza trešo ātrāko laiku, līderim Sami Pajari no Somijas zaudējot 5,3 sekundes. Piektdien otrajā "dopā" viņš bija otrais, no Pajari atpaliekot nieka 0,4 sekundes.

Trešajā ātrumposmā liepājnieka ekipāža bija ātrākā, par 1,4 sekundi apsteidzot zviedru Tomu Kristensonu, kamēr Pajari avarēja un izstājās no piektdienas sacensībām. Kopvērtējumā par līderi kļuva Kristensons, kuram Sesks zaudēja 1,6 sekundes.

Tiesa, ceturtajā ātrumposmā Latvijas ekipāža, ietriecoties stabā, sadūra riepu un sabojāja spēkrata priekšgalu. Ātrumposmā Seska ekipāžai bija piektā vieta, kā arī divu minūšu un 11,4 sekunžu deficīts pret Kristensonu. Arī nākamajos divos ātrumposmos nepārspēts bija Kristensons, bet Sesks finišēja otrais, zaudēdams attiecīgi 0,5 un 6,7 sekundes.

Pirms sestdien gaidāmajiem septiņiem ātrumposmiem Kristensons Sesku apsteidz par divām minūtēm un 20,2 sekundēm. Pasaules čempionāta kopvērtējumā Kristensons virtuāli jau ir priekšā Seskam.

Sezonas noslēdzošajā posmā dalībniekiem ir iespēja izcīnīt pusotru reizi vairāk punktu nekā parastā etapā un tikt pie bonusa punktiem par uzvarām ātrumposmos, pie tam sportistiem, kuri piedalījušies visos čempionāta posmos, neņems vērā sliktāko sacensību rezultātu.

Pirms pēdējā posma junioru klases kopvērtējumā Sesks ieņem pirmo vietu ar 68 punktiem, bet par desmit mazāk ir Kristensonam. Vēl četrus punktus mazāk iekrājis soms Pajari. Kristensons posmā Igaunijā izstājās, tāpēc viņam netiks ņemts vērā šis rezultāts.

Itālijā rallija braucējus pārsteidzis sniegs, tāpēc sportistiem ļauts lietot ziemas riepas. JWRC klases braucējiem ļauts izmantot sešus riepu komplektus.

JWRC klasē visi sportisti startē ar "Ford Fiesta" spēkratiem.

Sezonas pirmajā JWRC posmā Sesks un Francis Zviedrijā izcīnīja otro vietu, piekāpjoties tikai Kristensonam, bet otrajā etapā Igaunijā viņi sarūpēja Latvijai pirmo uzvaru šajā klasē. Iepriekšējā posmā Sardīnijā Sesks bija trešais.

Pērn Seskam bija debijas gads, pasaules junioru čempionātā braucot ar priekšpiedziņas "Ford Fiesta R2" automašīnu. JWRC klasē 25 ātrumposmos Seska ekipāžai izdevies finišēt labāko trijniekā, ātrumposmos uzvara gūta trīs rallijos.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu