NBA treneriem spēļu laikā būs jālieto sejas maskas

FOTO: EPA/Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandu treneriem jaunajā sezonā spēļu laikā būs jālieto sejas maskas, vēsta NBA.

"The Associated Press" (AP) vēsta, ka NBA nākusi klajā ar ģērbšanās etiķetes noteikumiem jaunajai sezonai, kurā paredzēts, ka treneriem obligāti būs jālieto sejas maskas, taču apģērbs, kas pilnībā nosedz ķermeņa augšdaļu, nebūs obligāts.

Līdzīgi apstākļi bija arī sezonas noslēgumā Orlando, kur "burbuļa" apstākļos komandas noskaidroja jauno čempioni. Arī Orlando treneriem bija ļauts spēles vadīt ar polo krekliem, kas pie sirds gājis arī pašiem treneriem.

AP rīcībā nonākuši dokumenti, kuros līgas vadība pauž, ka treneriem spēles jāvada solīdā apģērbā, taču polo kreklus ļauts vilkt tad, ja tie apstiprināti no NBA puses un ar tiem laukuma sānā redzami visi konkrētās komandas treneri.

"Maskas jālieto visu laiku - tas ir pats galvenais noteikums. Tāpat visiem jābūt gataviem regulāri ievērot Covid protokolu," sarunā ar AP pauda NBA treneru asociācijas (NBCA) prezidents Riks Kārlails.

"Jābūt patiesi piesardzīgiem, lai nesaslimtu ar Covid, lai gan neviens nav pasargāts. Taču, ja ļoti centies, iespējas ir lielākas."

Sejas maskas spēļu laikā Orlando jau nēsāja Sanantonio "Spurs" stūrmanis Gregs Popovičs, Ņūorleānas "Pelicans" treneris Elvins Džentrijs un arī Hjūstonas "Rockets" speciālists Maiks D'Antoni. Visi šie treneri ir vismaz 65 gadus veci, tāpēc risks saslimt ar Covid-19 ir lielāks.

Tikmēr Miami "Heat" galvenais treneris Ēriks Spoelstra pauda cerību, ka treneru piemērs dos sabiedrībai lielāku motivāciju maskas lietot arī ikdienā. Arī pats treneris Orlando spēļu laikā regulāri lietojis sejas masku.

"Arī izslēgšanas spēlēs, kad mums nebija jālieto sejas maskas, tostarp arī sarunās ar medijiem, es tāpat to lietoju. Pirmkārt, tas kļuva par ieradumu, otrkārt, vēlamies parādīt cilvēkiem, ka maskām ir jēga un tās var glābt dzīvības," pauda "Heat" stūrmanis.

Tāpat pastāv iespēja, ka NBA pieņems vēl stingrākus mērus sejas masku lietošanā. Proti, treneriem, iespējams, sejas maskas jānēsā būs visu to laiku, kas tiek pavadīts komandas treniņu vai spēļu norises vietā.

Jaunie noteikumi attiecībā uz sejas maskām un ģērbšanās etiķeti publicēti īsi pēc tam, kad līga paziņoja, ka Covid-19 protokolu neievērošanas gadījumā, komandām draud punktu zaudēšana, kā arī iespējas zaudēt savas drafta izvēles.

12.decembrī Dalasas "Mavericks" pārbaudes mačā tiksies ar Milvoki "Bucks", bet 13.decembrī savstarpēju spēli aizvadīs Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets" un Vašingtonas "Wizards", kurā spēlē Dāvis Bertāns un Anžejs Pasečņiks.

Aizvadītās sezonas noslēguma fāze norisinājās "Disney's ESPN Wide World of Sports Complex" telpās Orlando. Sezonas pēdējais mačs notika 11.oktobrī, kad Losandželosas "Lakers" finālsērijā nodrošināja 4-2 uzvaru pār Maiami "Heat".

Uz augšu
Back