Latvijas kamaniņu braucēji aizņem visu goda pjedestālu Nāciju kausā Oberhofā
Papildināts

FOTO: Mareks Galinovskis/fotoman.lv

Kamaniņu braucējs Artūrs Dārznieks piektdien Oberhofas trasē Vācijā izcīnīja uzvaru Nāciju kausa sacensībās, otro vietu ieņemot Gintam Bērziņam, trešo - Rikam Kristenam Rozītim, kamēr sieviešu sacensībās Ulla Zirne ierindojās otrajā vietā, bet divniekiem trešie bija Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

(Papildinās viss teksts.)

Nāciju kausā vīriešu konkurencē uzvaru svinēja Dārznieks, kurš par 0,052 sekundēm apsteidza savu tautieti Bērziņu un par 0,145 sekundēm Rozīti.

Ceturtajā vietā ar 0,042 sekunžu atpalicību no Rozīša finišēja Krievijas sportists Aleksandrs Gorbacevičs.

Uz starta izgāja 22 sportisti.

Sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Dārznieks bija 11.vietā, Rozītim 16.pozīcija, kamēr Bērziņš tajā nepiedalījās. Otrajā posmā viņiem attiecīgi 25., 16. un 26.pozīcija, kamēr bronzas medaļu izcīnīja Kristers Aparjods.

Sieviešu konkurencē Nāciju kausā, kas ir arī kvalifikācijas sacensības Pasaules kausa posmam, Latviju pārstāvēja Ulla Zirne un Sigita Bērziņa, arī viņām spējot sasniegt Pasaules kausa pamatsacensības.

Zirne, kura startēja ar pirmo numuru, vēlāk sevi apsteigt ļāva vien ar otro numuru startējušajai austrietei Hannai Prokai, piekāpdamās austrietei par 0,173 sekundēm.

Bērziņa trasē devās kā trīspadsmitā un ieņēma sesto vietu, atpalikdama no Prokas par 0,350 sekundēm.

Trešajā vietā finišēja šveiciete Natālija Māga, kura uzvarētājai zaudēja 0,230 sekundes.

Arī sievietēm startēja 22 sportistes, bet pamatsacensībās tāpat kā vīriešiem iekļuva 18 ātrākās braucējas.

Sezonas pirmajā posmā Bērziņa ierindojās 23.vietā, otrajā - 16.vietā, bet Zirne pirmajā posmā bija 15.vietā, otrajā - 14.vietā.

Divnieku sacensībās uzvaru izcīnīja poļi Vojcehs Hmelevskis un Jakubs Kovalevskis, kuri par 0,030 sekundēm apsteidza vācu duetu Hanness Orlaminders/Pauls Gubics.

Trešo vietu ieņēma un Pasaules kausa sacensībām kvalificējās Latvijas duets Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kuri no uzvarētājiem atpalika par 0,066 sekundēm, sekotājus no Krievijas Vsevolodu Kaškinu un Konstantīnu Koršunovu apsteidzot par divām sekundes desmitdaļām.

Startēja deviņi divnieki.

Pirmajās Nāciju kausa sacensībās Bots/Plūme izcīnīja trešo vietu, bet Pasaules kausā sasniedza labāko rezultātu starp Latvijas ekipāžām - astotā vieta. Otrajā posmā Bots/Plūme Nāciju kausa sacensībās ierindojās otrajā vietā.

Sestdien un svētdien Oberhofā notiks Pasaules kausa otrais etaps.

ASV un Kanādas valstsvienības nepiedalīsies Pasaules kausa posmos līdz pat 2021.gada janvārim Covid-19 vīrusa pandēmijas dēļ.

Pandēmijas dēļ Pasaules kausa sezona noritēs Eiropā, taču pēdējās sacensības paredzētas Ķīnā.

Turpmākās sacensības notiks Vācijas trasē Vinterbergā. Arī 2021.gads sāksies Vācijā, kur mači notiks Kēnigszē trasē, bet pēc tam sportisti dosies uz Siguldu, kur cīnīsies par Eiropas čempionāta medaļām.

Turpinājumā janvārī otro reizi sezonā paredzēti posmi Oberhofā un Insbrukā, bet sezonas noslēgums paredzēts februāra otrajā pusē trasē, taču norises vieta vēl nav zināma, jo Pekinas olimpiskajā trasē sacensības tika atceltas. Sezonas kalendārā gan var būt gaidāmas izmaiņas.

Uz augšu
Back