Martins Dukurs dala uzvaru Pasaules kausa posmā Īglsā

Martins Dukurs FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas skeletonists Martins Dukurs Austrijas pilsētā Insbrukā piektdien Pasaules kausa (PK) sezonas trešajās sacensībās dalīja pirmo vietu ar krievu Aleksandru Tretjakovu, bet Martina brālis Tomass ierindojās desmitajā vietā.

Martins trasi veica minūtē un 45,52 sekundēs, kas izrādījās tikpat, cik Tretjakovam. Viņi par divām sekundes simtdaļām apsteidza citu Krievijas skeletonistu Ņikitu  Tregubovu, kamēr T.Dukurs no uzvarētājiem atpalika par 0,67 sekundēm, ieņemot desmito vietu.

Pirmajā braucienā Martins Dukurs grubuļainajā Īglsas trasē Insbrukā startēja ar septītais un ar vairākām nelielām saslīdēšanām trasē ieņēma pirmo vietu, trasi veikdams 52,90 sekundēs.

Ar 12.numuru startēja brits Mets Vestons, kurš labi startēja un finišā sasniedza vienādu laiku ar Martinu, dalot pirmo vietu.

Nākamais trasē devās Tomass Dukurs, kurš starta ieskrējienā Martinam zaudēja 0,16 sekundes, kuras trasē atspēlēt neizdevās. Turklāt trases vidū nācās koriģēt skeletona gaitu, un tendence tuvoties labāko laikiem tika apturēta, zaudējot uzvarētājiem 0,36 sekundes un ieņemot devīto vietu braucienā.

Trešo un ceturto vietu ieņēma Krievijas sportisti, kuri šajā trasē bija trenējušies arī iepriekšējā nedēļā, Ņikita Tregubovs, Aleksandrs Tretjakovs un Daņiils Romanovs, kurš sasniedza ātrāko starta laiku - 4,83 sekundes (M.Dukuram tas bija 5,90 sekundes). Tregubovs no līderiem atpalika par 0,07, bet Romanovs un Tretjakovs, kurš vairākkārt kļūdījās trasē, saskaroties ar trases apmalēm, - par 0,14  sekundēm, dalot ceturto vietu.

Posma kopvērtējums FOTO: Ekrānšāviņš

Startēja 19 sportisti, tāpēc dalība otrajā braucienā bija nodrošināta visiem.

M.Dukurs otro braucienu veica ar sīkām kļūdiņām, tomēr beigās finišēja vienā laikā ar Tretjakovu.

Spriedzi neizturēja Vestons, kļūdīdamies trasē un atkāpdamies uz ceturto vietu 0,15 sekundes aiz uzvarētājiem.

T.Dukurs veica labu otro braucienu, taču trasē slīdēja lēnāk par austrieti Florianu Aueru, kurš pārsteidzoši iekļuva labāko desmitniekā, sasniedzot savu rekordu PK sacensībās - devīto vietu.

Pēc trim posmiem Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ar 675 punktiem ir M.Dukurs, 578 punkti ir vācietim Aleksandram Gasneram, Tregubovam ir 560 punkti, bet 546 punkti ir T.Dukuram.

Pasaules kausa sezona ar diviem posmiem sākās Siguldā, kur abās reizēs nepārspēts bija mājinieks M.Dukurs, kamēr T.Dukurs izcīnīja attiecīgi ceturto un otro vietu. Pirmajās sacensībās M.Dukurs izcīnīja savu 55. uzvaru Pasaules kausa posmos.

Insbrukas trase M.Dukuram bijusi īpaši veiksmīga, jo šeit kopumā izcīnītas 13 zelta medaļas, no kurām desmit - Pasaules kausa posmos, vēl divas - Eiropas čempionātā un viena - pasaules meistarsacīkstēs.

Insbrukas trasē M.Dukurs Pasaules kausa etapos nepārspēts pirms piektdienas sacensībām bija jau kopš 2010.gada. 

Tikmēr T.Dukurs Insbrukā uz goda pjedestāla Pasaules kausa sacensībās bija stājies trīsreiz. Viņš bronzas medaļu ieguva 2011., 2013. un 2014.gadā. Pērn Eiropas čempionātā viņš Austrijas trasē samierinājās ar "koka medaļu" jeb ceturto pozīciju.

Šosezon M.Dukuram sīvāko konkurenci bez brāļa bija izrādījis vācietis Aleksandrs Gasners, kurš pirmajā etapā bija dalītā otrajā vietā, bet nedēļu vēlāk bija piektais. Pirmajā posmā otro vietu ar vācieti dalīja viņa tautietis Fēlikss Keizingers.

Pagājušajā sezonā Insbrukā aiz M.Dukura finišēja viens no pasaules vadošajiem skeletonistiem Sunbins Juns, kurš šosezon Covid-19 pandēmijas dēļ trasē vēl nav devies. Trešo vietu izcīnīja Krievijas sportists Aleksandrs Tretjakovs, bet T.Dukurs ierindojās 12.vietā.

Martins Dukurs iepriekšējā sezonā apliecināja savu dominanci uz pasaules skeletona skatuves, izcīnot divus no trim lielākajiem tituliem. Viņš devīto reizi karjerā uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā un kļuva par vienpadsmitkārtēju Eiropas čempionu. Pasaules meistarsacīkstēs nācās samierināties ar ceturto vietu.

Tikmēr Tomass Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā bija sestais. Vienīgo reizi uz goda pjedestāla viņš kāpa Siguldas posmā, kur piekāpās brālim un kļuva par Eiropas vicečempionu. Pasaules čempionātā Tomass Dukurs bija septītais.

Endija Tērauda dāmu konkurencē pirmo braucienu aizvadīs plkst.15.15.

Sezonas pirmajā posmā Siguldā Tērauda izmantoja mājas trases priekšrocības, kā arī sliktos laika apstākļus un pirmo reizi Latvijas sieviešu skeletonam sagādāja medaļu Pasaules kausa sacensībās - bronzu.

Otrajā posmā viņa ierindojās 11.vietā.

Šīs sezonas pirmajos divos posmos nepārspēta palikusi austriete Janīna Floka, bet otro un trešo vietu ir izcīnījusi nīderlandiete Kimberlija Bosa.

Siguldā startēja arī Pasaules kausa ieguvēja Žaklīna Lelinga (Vācija), pasaules čempione Tīna Hermane (Vācija) un Eiropas čempione Jeļena Ņikitina (Krievija).

Tērauda iepriekšējā sezonā bija vadošā pašmāju skeletoniste, un viņai ir priekšroka izmantot Latvijai piešķirto vienu kvotu, taču nav izslēgts, ka kādā no turpmākajiem Pasaules kausiem nestartēs Dārta Zunte. Tērauda 2019./2021.gada sezonā uzvarēja divos Eiropas kausa posmos un izcīnīja sesto vietu pasaules junioru čempionātā.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 450 punktiem ir Floka, par 40 punktiem mazāk ir Bosai, bet vāciete Tīna Hermane ar 368 punktiem aizņem trešo vietu. Tērauda iekrājusi 336 punktus un ierindojas septītajā pozīcijā.

Nedēļas nogalē Insbrukā notiks arī divas Pasaules kausa sacensības bobsleja divniekiem vīriešiem.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus - skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Arī nākamais Pasaules kausa posms notiks Insbrukā, bet pēc jaunā gada ieplānots viens etaps Vinterbergā. Turpinājumā paredzēti posmi Sanktmoricā un Kēnigszē, bet sezonas noslēgums plānots marta vidū Jaņcinas trasē, kur notiks 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu sacensības. Tiesa, šī posma norise pagaidām ir neskaidra.

Uz augšu
Back