Grigorjeva izcīna otro vietu Pasaules kausa sacensībās

LETA
Grigorjeva izcīna otro vietu Pasaules kausa sacensībās
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Anastasija Grigorjeva
Anastasija Grigorjeva Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas brīvā stila cīkstone Anastasija Grigorjeva otrdien Belgradā izcīnīja otro vietu individuālā Pasaules kausa sacensībās.

Latvijas sportistes, kura startēja svara kategorijā līdz 62 kilogramiem, finālā ar 0:14 piekāpās pērnā gada pasaules čempionei un trīskārtējai Āzijas meistarsacīkšu uzvarētājai Aisulu Tinibekovu no Kirgizstānas.

Kirgizstānas sportiste jau cīņas pirmajā minūtē ieguva četrus punktus, ieliekot labus pamatus uzvarai.

Bronzas medaļa ieguva Krievijas sportiste Ļubova Ovčarova un Ilona Prokopevņuka no Ukrainas.

Grigorjeva turnīru sāka no ceturtdaļfināla fāzes, kurā ar 6:4 pārspēja 2018.gada U-23 pasaules čempioni Luīzu Nīmišu no Vācijas. Pusfinālā viņai pretī stājās aizpērnā gada Eiropas čempionāta bronzas medaļas laureāte Ilona Prokopevņuka no Ukrainas, kura spraigā cīņā tika uzvarēta ar 10:9.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēs arī brīvā stila cīkstoņi Alans Amirovs un Ivars Samušonoks.

Pasaules kausā piedalās 505 sportisti no 51 valsts, viņu vidū arī 31 pasaules čempionātu medaļnieks un pieci čempioni.

Šajā laikā Belgradā bija paredzēts pasaules čempionāts, taču tas pēc Starptautiskā Cīņas sporta federācijas ("United World Wrestling") lēmuma tika aizstāts ar individuālajām Pasaules kausa sacensībām.

"United World Wrestling" oktobrī ziņoja, ka šī gada pasaules čempionāts pieaugušajiem Belgradā ieplānots no 12. līdz 20.decembrim, taču meistarsacīkšu norisei bija izvirzīti vairāki priekšnosacījumi.

Nacionālajām federācijām līdz 5.novembrim bija jāapstiprina sava interese piedalīties pasaules čempionātā. UWW noteica, ka čempionāts notiks tikai tad, ja tajā startēs astoņas no desmit iepriekšējo meistarsacīkšu vadošajām valstīm, kā arī piedalīsies 70% sportistu no pērnā gada čempionāta.

Iepriekš minētie kritēriji netika izpildīti, un UWW nolēma čempionātu neizvadīt, taču tā vietā decembrī Serbijā notiek Pasaules kausa sacensības ar kopējo balvu fondu 300 000 Šveices franku (apmēram 278 000 eiro).

Šis pasaules čempionāts nebija iekļauts olimpisko spēļu kvalifikācijā, bet cīņas par ceļazīmi uz Tokiju notiks pavasarī.

Eiropas cīkstoņi par divām ceļazīmēm katrā kategorijā cīnīsies nākamā gada martā Budapeštā, bet aprīlī pasaules kvalifikācijā Sofijā tiks dalītas vēl divas ceļazīmes.

2016.gada olimpiskajās spēlēs no Latvijas cīkstoņiem piedalījās tikai Anastasija Grigorjeva.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu