Martins Dukurs turpina dominēt Pasaules kausa izcīņā

Martins Dukurs FOTO: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Austrijā jau ceturto reizi šosezon izcīnīja uzvaru Pasaules kausa posmā, kamēr viņa brālis Tomass ierindojās astotajā pozīcijā.

Divu braucienu summā M.Dukurs savu tuvāko sekotāju no Lielbritānijas Metu Vestonu apsteidza par 0,20 sekundēm, bet vācietis Kristofers Grothērs zaudēja 0,33 sekundes. M.Dukurs otrajā braucienā startā bija ceturtais ātrākais.

M.Dukurs piektdien Austrijā izcīnīja savu 58.uzvaru Pasaules kausa sacensībās.

Viņa vecākais brālis Tomass zaudēja 0,81 sekundi, braucienā sasniedzot astoto rezultātu, kamēr startā viņš bija desmitais.

Pirmajā braucienā M.Dukurs startā bija trešais, bet finišā par 0,02 sekundēm apsteidza Daniilu Romanovu no Krievijas, kurš otrajā braucienā pieļāva vairākas rupjas kļūdas, tādēļ samierinājās ar piekto vietu.

T.Dukurs pirmajā braucienā startā uzrādīja devīto labāko rezultātu, bet trasi veica "tīri" un ierindojās astotajā pozīcijā, brālim zaudējot 0,34 sekundes.

Posma kopvērtējums FOTO: Ekrānšāviņš

Šajā posmā nepiedalījās Krievijas vadošie skeletonisti Aleksandrs Tretjakovs un Ņikita Tregubovs.

Pasaules kausa sezona ar diviem posmiem sākās Siguldā, kur abās reizēs nepārspēts bija mājinieks M.Dukurs, kamēr Tomass Dukurs izcīnīja attiecīgi ceturto un otro vietu.

Iepriekšējā nedēļas nogalē pirmoreiz sacensības norisinājās Īglsas trasē, un tajās dalītu pirmo vietu izcīnīja M.Dukurs un krievs Aleksandrs Tretjakovs, Tomasam finišējot desmitajā vietā 19 braucēju konurencē.

Martins Īglsas trasē nav pārspēts jau kopš 2010.gada.

Iepriekšējā nedēļā M.Dukurs izcīnīja savu 57. uzvaru Pasaules kausa posmos. Insbrukas trase sportistam bijusi īpaši veiksmīga, jo šeit kopumā izcīnītas 14 zelta medaļas, no kurām 11 - Pasaules kausa posmos, vēl divas to ietvaros - Eiropas čempionātā un viena - pasaules meistarsacīkstēs.

Tikmēr T.Dukurs Insbrukā uz goda pjedestāla stājies trīsreiz, visas - Pasaules kausa sacensībās. Viņš bronzas medaļu ieguva 2011., 2013. un 2014.gadā. Pērn Eiropas čempionātā Tomass Austrijas trasē samierinājās ar "koka medaļu" jeb ceturto pozīciju.

Šosezon M.Dukuram sīvāko konkurenci bez brāļa Siguldā izrādīja vācietis Aleksandrs Gasners, kurš pirmajā etapā bija dalītā otrajā vietā, bet nedēļu vēlāk finišēja piektais. Pirmajā posmā otro vietu ar vācieti dalīja viņa tautietis Fēlikss Kaizingers.

Trešajā posmā Īglsas trasē trešais bija krievs Ņikita Tregubovs, ceturtais - brits Mets Vestons, kuram sekoja divi vācieši - Gasners un Kristofers Grothērs.

Pagājušajā sezonā Insbrukā aiz M.Dukura finišēja viens no pasaules vadošajiem skeletonistiem dienvidkorejietis Sunbins Juns, kurš šosezon Covid-19 pandēmijas dēļ trasē vēl nav devies. Trešo vietu izcīnīja Krievijas sportists Tretjakovs, bet T.Dukurs ierindojās 12.vietā.

Martins Dukurs iepriekšējā sezonā apliecināja savu dominanci uz pasaules skeletona skatuves, izcīnot divus no trim lielākajiem tituliem. Viņš devīto reizi karjerā uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā un kļuva par vienpadsmitkārtēju Eiropas čempionu. Pasaules meistarsacīkstēs nācās samierināties ar ceturto vietu.

Tikmēr Tomass Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā bija sestais. Vienīgo reizi uz goda pjedestāla viņš kāpa Siguldas posmā, kur piekāpās brālim un kļuva par Eiropas vicečempionu. Pasaules čempionātā Tomass Dukurs bija septītais.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ar maksimāli iespējamiem 900 punktiem ir M.Dukurs, tuvākais sekotājs vācietis Aleksandrs Gasners iekrājis 746 punktus, bet trešo pozīciju ar 714 punktiem ieņem brits Vestons. Tikpat punktu ir arī ceturtajā vietā esošajam vācietim Fēliksam Kaizingeram, bet T.Dukurs seko ar 706 punktiem.

Nedēļas nogalē Insbrukā Pasaules kausa ieskaitē notiks arī divas bobsleja sacensības divniekiem.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus - skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Arī nākamais Pasaules kausa posms notiks Insbrukā, bet pēc jaunā gada ieplānots viens etaps Vinterbergā. Turpinājumā paredzēti posmi Sanktmoricā un Kēnigszē, bet sezonas noslēgums plānots marta vidū Jaņcinas trasē, kur notiks 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu sacensības. Tiesa, šī posma norise pagaidām ir zem jautājuma zīmes.

Uz augšu
Back