Kamaniņbraucēji Šici izcīna pirmo Pasaules kausa medaļu šosezon

Juris (pa kreisi) un Andris Šici. FOTO: Latvijas Kamaniņu sporta federācija

Vīriešu divnieku sacensībās Pasaules kausa ceturtajā posmā Vinterbergas trasē Vācijā trešo vietu izcīnīja Juris un Andris Šici, ceturtie bija Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, bet 15. - Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Divniekiem triumfēja vācieši - pirmie bija Tobiass Vendls un Tobiass Arlts, otrie - Tonijs Egerts un Saša Benekens, kuri atpalika par 0,040 sekundēm.

Trešie ar 0,242 sekunžu atpalicību bija brāļi Šici, ceturtie - Gudramovičs/Kalniņš (+0,296), 15. - Bots/Plūme (0,989), kuri arī nodrošināja vietu rītdienas sprinta sacensībās.

Piektie finišēja krievi Aleksandrs Deņisjevs un Vladislavs Antonovs (+0,362), sestie - itāļi Ludvigs Rīders un Patriks Rastners (+0,405).

Pirmajā braucienā 24 divnieku konkurencē visas trīs latviešu ekipāžas ierindojās pirmajā septītniekā. Bots/Plūme (+0,129 sekundes aiz līderiem ) ieņēma ceturto, Gudramovičs/Kalniņš (+0,149) - sesto un brāļi Šici (0,229) - septīto vietu.

Vadībā bija vācu divnieki - Tobiass Vendls/Tobiass Arlts un Tonijs Egerts un Saša Benekens -, kā arī krievi Aleksandrs Deņisjevs un Vladislavs Antonovs.

Otrajā braucienā vietām apmainījās Gudramovičs/Kalniņš un brāļi Šici. Krita krievi Vsevolods Kaškins un Konstantīns Koršunovs, latviešiem pakāpjoties vēl par vietu uz augšu.

Nākamajiem pēc kritiena vajadzēja startēt Botam un Plūmem, kuri vispirms trajektoriju mainīja, ar kājām stūrējot pa ledu, bet mirkli vēlāk bija par mata tiesu no kritiena, braucienā ieņemot vien 19. un summā - 15.vietu.

Ne to labāko braucienu veica krievi Deņisjevs un Antonovs, zaudējot abiem latviešu duetiem - brāļiem Šiciem un divniekam Gudramovičs/Kalniņš, kas nozīmēja, ka Šici pirmoreiz sezonā kāps uz Pasaules kausa sacensību goda pjedestāla.

Abi vācu dueti nekļūdījās, un Šici tika pie trešās vietas.

Šiciem un Botam/Plūmem bija jau vieta pamatsacensībās, bet Gudramovičs/Kalniņš pie iespējas startēs posmā tika caur Nāciju kausu.

Sezonas ievadā no latviešiem labāko sniegumu bija demonstrējuši pieredzes bagātie Šici, kuri kausu iesāka ar 14.vietu Insbrukā, kam sekoja ceturtā vieta Altenbergā un sestā - Oberhofā. Vinterbergā Šici trīsreiz bija finišējuši pirmajā sešiniekā.

Veiksmīgāka Vinterbergas trase ir Gudramovičam/Kalniņam, kuri februārī šeit izcīnīja sudrabu, tiekot pie pirmās godalgas karjerā kādā no ārzemju trasēm.

Svētdien būs spēkošanās vīriešu vieniniekiem, kā arī notiks mači Sprinta kausā.

Pasaules kausa sezona noritēs tikai Eiropā. 2020.gadā paredzētajos posmos nepiedalīsies ASV un Kanādas kamaniņu braucēji.

Arī 2021.gads sāksies Vācijā, kur notiks mači Kēnigszē trasē, bet pēc tam sportisti dosies uz Siguldu, kur vienlaikus cīnīsies arī par Eiropas čempionāta medaļām.

Turpinājumā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet sezonas noslēgums paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Uz augšu
Back