Kamaniņu braucējai Tīrumai bronza PK posmā Vinterbergā

Elīza Tīruma. FOTO: Latvijas Kamaniņu sporta federācija

Sieviešu sacensībās Pasaules kausa ceturtajā posmā Vinterbergas trasē Vācijā trešo vietu izcīnīja Elīza Tīruma, 12.vietā bija Kendija Aparjode, 16. - Sigita Bērziņa.

Sacensībās sievietēm uzvarēja vāciete Jūlija Taubica, kura, otrā brauciena startā kļūdoties viņas tautietei Natālijai Geizenbergerei, apsteidza Geizenbergeri par 0,106 sekundēm.

Trešā ar 0,266 sekunžu atpalicību no līderes bija Elīza Tīruma, 12.vietā bija Kendija Aparjode (+1,089), 16. - Sigita Bērziņa (+1,535).

Pirmajā brauciens vislabāk gāja Aparjodei, kura ierindojās ceturtajā vietā, Geizenbergerei zaudējot 0,228 sekundes. Aparjodei priekšā bija arī otra vāciete Jūlija Taubica, kura no līderes atpalika par 0,75 sekundēm, un Andrea Fetere no Itālijas, kura līderei zaudēja 0,160 sekundes.

Iepriekšējās sezonas uzvarētāja šajā trasē Tīruma divreiz iestūrēja trases apmalē, taču ar visu to bija sestā 0,258 sekundes aiz vācu sportistes. Savukārt Bērziņa ieņēma 15.vietu 0,843 sekundes aiz Geizenbergeres.

Fiasko piedzīvoja vāciete Dajana Eitbergere, kura jau startā divreiz iestūrēja trases apmalē, braucienā ierindodamās vien 26.vietā. Tāpat izgāšanās krievietei Viktorijai Demčenko, kura ierindojās uzreiz aiz Eitbergeres 28 sportistu konkurencē.

Otro braucienu Bērziņa aizvadīja ar sīkām kļūdiņām, ierindodamās 18.vietā un divu braucienu summā atkāpdamās par vienu vietu un neiekļūdama Sprinta kausa sacensībās, kas notiks svētdien.

Tīruma pietiekami labi veica savu braucienu, konkurentes brauca sliktāk, un Latvijas kamaniņu braucējai izdevās kāpt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Tīrumai ceturtais labākais laiks braucienā.

Vairākas reizes startā trases apmali skāra arī Aparjode, braucienā iegūdama 21.pozīciju un atkāpdamās uz 12.pozīciju divu braucienu summā.

Ullai Zirnei Nāciju kausa sacensībās neizdevās kvalificēties Pasaules kausa posmam.

Svētdien būs spēkošanās vīriešu vieniniekiem, kā arī notiks mači Sprinta kausā.

Pasaules kausa sezona noritēs tikai Eiropā. 2020.gadā paredzētajos posmos nepiedalīsies ASV un Kanādas kamaniņu braucēji.

Arī 2021.gads sāksies Vācijā, kur notiks mači Kēnigszē trasē, bet pēc tam sportisti dosies uz Siguldu, kur vienlaikus cīnīsies arī par Eiropas čempionāta medaļām.

Turpinājumā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet sezonas noslēgums paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Uz augšu
Back