Tīrumu un Aparjodi Sprinta kausā Vinterbergā šķir sekundes tūkstošdaļa

Elīza Tīruma.
Elīza Tīruma. Foto: EPA/Scanpix

Latvijas pārstāves Elīza Tīruma un Kendija Aparjode svētdien Vinterbergas trasē Vācijā ieņēma attiecīgi sesto un septīto vietu Pasaules kausa kamaniņu sportā ceturtā posma sacensībās Sprinta kausā.

Sieviešu konkurencē visu goda pjedestālu aizņēma Vācijas kamaniņu braucējas. Visātrāk sprinta nogriezni veica Jūlija Taubica, kuras finiša laiks bija 38,782 sekundes, Natālija Geizenbergere atpalika 0,174 sekundes, bet Dajana Eitbergere zaudēja 0,189 sekundes.

Tīruma atpalika 0,287 sekundes, bet Aparjode bija vēl sekundes tūkstošdaļu lēnāka, kas deva sesto un septīto pozīciju.

Vīriešu divnieku sacensībās pirmie bija vācieši Tonijs Egerts/Saša Benekens, kuri finišēja pēc 30,972 sekundēm. Otro vietu izcīnījušie austrieši Tomass Štoijs/Lorencs Kollers bija 0,053 sekundes lēnāki, bet 0,109 sekundes zaudēja vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts.

Juris un Andris Šici sākotnēji bija astotie, bet pēc Krievijas ekipāžas diskvalifikācijas pakāpās uz septīto vietu, uzvarētājiem zaudējot 0,218 sekundes. Mārtiņš Bots/Roberts Plūme zaudēja 0,250 sekundes un bija devītie, bet Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš krita, atpalika 1,672 sekundes un palika pēdējā, 14.pozīcijā.

Vīru vieninieku sacensībās ar finiša laiku 36,331 sekunde uzvarēja vācietis Makss Langenhans, atstājot aiz sevis brālēnus Fišnallerus no Itālijas. Kevins zaudēja 0,058 sekundes, bet Dominika bija vēl 0,014 sekundes lēnāks.

Riks Kristens Rozītis 0,242 sekundes un bija priekšpēdējais starp 15 dalībniekiem.

Sprinta kausā sportisti izcīna tikpat punktu, cik Pasaules kausa pamatsacensībās.

Sievietēm kopvērtējumā pirmo vietu ar 510 punktiem ieņem Geizenbergere, kura visās sešās aizvadītajās sacensībās palikusi otrā. Tālāk ar 491 punktu seko Taubica, bet trešo vietu ar 390 punktiem ieņem Eitbergere. Tīruma iekrājusi 304 punktus un ir piektā, Aparjode ar 264 punktiem ir astotā, Ullai Zirnei ir 125 punkti un 18.vieta, bet Sigita Bērziņa ar 116 punktiem atrodama pozīciju zemāk.

Divniekos pirmo vietu ar 516 punktiem ieņem Štoijs/Kollers, 466 punkti ir Egertam/Benekenam, bet trešo vietu ar 378 punktiem ieņem Vendls/Arlts. Šiciem 339 punkti dod piekto vietu, Gudramovičs/Kalniņš ar 223 punktiem noslēdz pirmo desmitnieku, bet aiz viņiem ar 204 punktiem ir Bots/Plūme.

Vīriešiem pirmais ar 555 punktiem ir vācietis Fēlikss Lohs, 359 punkti ir D.Fišnalleram, bet 350 punkti - Johannesam Ludvigam. No 14. līdz 16.vietai ar 160, 148 un 140 punktiem ir Artūrs Dārznieks, Kristers Aparjods un Rozītis, bet 23.pozīciju ar 92 punktiem ieņem Gints Bērziņš.

Pasaules kausa sezona noritēs tikai Eiropā. 2020.gada posmos no vadošajām valstīm nepiedalījās ASV un Kanādas kamaniņu braucēji.

Arī 2021.gads sāksies Vācijā, kur notiks mači Kēnigszē trasē, bet pēc tam sportisti dosies uz Siguldu, kur cīnīsies par Eiropas čempionāta medaļām.

Turpinājumā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.