LOK Izpildkomiteja atbalsta sagatavotos grozījumus LOK Statūtos

TVNET Sports
LOK Izpildkomiteja atbalsta sagatavotos grozījumus LOK Statūtos
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Žoržs Tikmers
Žoržs Tikmers Foto: Vadims Morozovs

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē tika skatīts LOK Statūtu grozījumu projekts, kas paredz vairākas būtiskas izmaiņas organizācijas darbībā, informē LOK. 

Grozījumus Statūtu projektā ir sagatavojusi LOK Valde, izskatījusi LOK Juridiskā komisija, ņemot vērā Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) ieteikumus.

Sagatavotais projekts paredz noteikt LOK vēlēto amatpersonu ievēlēšanas termiņus, kā arī piedāvā kārtību, kādā var tikt veikta rotācija LOK Izpildkomitejas locekļu – federāciju prezidentu vidū, un citus grozījumus.

Minētā Statūtu redakcija paredz, ka LOK prezidents var tikt ievēlēts amatā ne vairāk kā uz 8 gadiem (divi amata termiņi), savukārt LOK ģenerālsekretāru un LOK Izpildkomitejas locekļus amatos var ievēlēt ne vairāk kā uz 12 gadiem (trīs amata termiņi), katru amatu uzskaitot atsevišķi.

Savukārt ar LOK Ģenerālas asamblejas lēmumu atsevišķos gadījumos var tikt veikta rotācija LOK Izpildkomitejas vēlēto locekļu – federāciju prezidentu vidū.

Tāpat paredzēts ieviest LOK Apbalvojuma sistēmu un Apbalvojuma komisiju.

LOK Statūtu grozījumu projekts tiks nodots izskatīšanai un priekšlikumu iesniegšanai līdz 2021.gada 15.februārim LOK biedriem – olimpisko sporta veidu federācijām un Latvijas Olimpiešu klubam, kā arī LOK Atlētu komisijai. To paredzēts izskatīt un apstiprināt LOK Ģenerālajā asamblejā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu