Šmitam divi precīzi tālmetieni Eirolīgas spēlē

Rolands Šmits

Latvijas basketbolists Rolands Šmits otrdien guva sešus punktus ULEB Eirolīgas 16.kārtas spēlē, bet viņa pārstāvētā Spānijas komanda "Barcelona" cieta zaudējumu.

"Barcelona" viesos ar rezultātu 79:86 (24:18, 19:25, 11:25, 25:18) zaudēja Turcijas klubam Stambulas "Anadolu Efes".

Spānijas vienība cieta otro zaudējumu pēc kārtas, bet Turcijas komanda pārtrauca četru neveiksmju joslu.

Šmits laukumā pavadīja 19 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā realizēja divus no pieciem tālmetieniem, bet netrāpīja grozā savu vienīgo divpunktu metienu. Viņš arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, divas reizes pārkāpa noteikumus un iekrāja divus efektivitātes koeficienta punktus.

Barselonas komandā rezultatīvākais ar 18 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Nikola Mirotičs, bet 15 punkti, sešas bumbas zem groziem un sešas rezultatīvas piespēles bija Nikam Kalatesam.

"Anadolu Efes" rindās ar 23 punktiem, septiņām bumbām zem groziem, astoņām rezultatīvām piespēlēm un izprovocētiem deviņiem noteikumu pārkāpumiem izcēlās Šeins Larkins, kurš ar 37 efektivitātes koeficienta punktiem ir reāls pretendents uz kārtas vērtīgākā spēlētāja godu. Vēl 17 un 16 punktus pievienoja Vasilije Micičs un Krunoslavs Simons.

Viesi pēc izrāviena 7:0 izlaida vadību, tomēr veica vēl vienu izrāvienu (11:0) un pirmajā ceturksnī ieguva desmit punktu pārsvaru (20:10). Arī šoreiz mājinieki atspēlējās un puslaiks noslēdzās ar neizšķirtu uz tablo (43:43).

Otrā puslaika sākumā Stambulas basketbolisti guva 12 punktus pēc kārtas un pēc tam iekrāja 17 punktu pārsvaru. Lai gan barselonieši atspēlējās, tomēr Šarūna Jasikēviča vadītie vīri pēdējās minūtēs nespēja lauzt cīņas gaitu un piedzīvoja zaudējumu.

"Barcelona" ar 11 uzvarām 16 spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu, bet "Anadolu Efes" ar astoņiem panākumiem ir devītajā pozīcijā.

Tikmēr Jānis Strēlnieks palika uz rezervistu soliņa, kamēr viņa pārstāvētā Maskavas CSKA izbraukumā ar rezultātu 87:78 (21:15, 25:26, 20:19, 21:18) uzvarēja Vilērbānas ASVEL, kas ārpus pieteikuma atstāja Rihardu Lomažu.

CSKA vienībā, kas Eirolīgā svinēja 11.uzvaru pēc kārtas, rezultatīvākais ar 31 punktu bija Maiks Džeimss, 17 punkti un 14 atlēkušās bumbas bija Nikolam Milutinovam, bet 13 punktus iekrāja Tornike Šengelija. Traumas dēļ maču nepabeidza Vils Klaibērns.

Mājiniekiem ar 16 punktiem atzīmējās Geršons Jabusele.

CSKA ar 13 uzvarām 16 spēlēs nostiprinājusies turnīra tabulas pirmajā vietā, bet ASVEL ar pieciem panākumiem ir 15.vietā.

Citā spēlē Telavivas "Maccabi Playtika" mājās ar 89:81 (21:12, 20:18, 18:22, 30:29) uzveica Atēnu "Panathinaikos Opap".

Uzvarētājiem ar 20 punktiem atzīmējās Skotijs Vilbekins, bet 13 punkti un septiņas atlēkušās bumbas bija Otello Hanteram.

Viesiem karjeras spēli aizvadīja Nemanja Nedovičs, kurš guva 39 punktus, sešreiz rezultatīvi piespēlēja, izprovocēja astoņus pārkāpumus un iekrāja 45 efektivitātes koeficienta punktus, taču ar to nebija gana uzvaras izcīnīšanai. 39 punkti ir dalīts 11. labākais rezultāts Eirolīgas vēsturē.

Tāpat otrdien uzvaru svinēja Madrides "Real", kas mājās ar 91:62 (19:18, 26:12, 27:14, 19:18) pieveica Berlīnes "Alba".

Madrides komandā ar 16 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām atzīmējās Valters Tavaress, bet 15 punkti bija Usmanam Garubam. Viesiem 13 punkti un septiņas bumbas zem groziem bija Lūkam Sikmam.

Vēl otrdien Sanktpēterburgas "Zeņit" savā laukumā ar rezultātu 98:69 (30:12, 18:25, 21:17, 29:15) guva virsroku pār Belgradas "Crvena zvezda mts".

"Zeņit" rindās 23 punktus guva Kelvins Kresvels Riverss, bet 17 punktus iekrāja Kevins Pangoss. Viesiem rezultatīvākais ar 13 punktiem bija Džonijs O'Braients.

Arī šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas čempione tiks noskaidrota Ķelnē, kur notiks finālčetrinieka turnīrs.

Pagājušajā sezonā čempione netika noskaidrota, turnīram noslēdzoties sešas kārtas pirms regulārā čempionāta beigām.