No latviešiem spēlē vienīgi Bertāns; "Mavericks" labo NBA rekordu

Dāvis Bertāns
Dāvis Bertāns Foto: Reuters/ScanPix

Dāvis Bertāns svētdien guva piecus punktus Vašingtonas "Wizards" zaudējumā savā laukumā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, tikmēr Anžejs Pasečņiks palika rezervē. Savukārt Kristaps Porziņģis traumas dēļ nebija pieteikumā Dalasas "Mavericks" uzvarā, bet Rodions Kurucs nespēlēja Bruklinas "Nets" zaudējumā.

Vašingtonas "Wizards" savā laukumā piekāpās Orlando "Magic" ar 113:120 (35:29, 25:33, 34:15, 19:43).

Bertāns 19 minūtēs un 22 sekundēs laukumā guva piecus punktus, realizēdams vienu no četriem tālmetieniem un divus no trim soda metieniem.

Viņa kontā arī divas atlēkušās bumbas, rezultatīva piespēle, bloķēts metiens, kļūda, trīs personiskās piezīmes un +/- rādītājs -14.

Anžejs Pasečņiks bija Vašingtonas kluba pieteikumā, bet laukumā nedevās.

Lielāko pārsvaru mājinieki sasniedza trešās ceturtdaļas beigās, panākot 94:77, taču uzvaru nenosargāja.

Mājinieku labā 29 punkti, piecas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles Bredlijam Bīlam, 22 punkti Raulam Neto, 16 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles Tomasam Braientam un 12 punkti Trojam Braunam junioram.

Viesu rindās pa 26 punktiem guva Markels Fulcs un Terenss Ross, 19 punkti Evanam Furnjē, bet 15 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Nikolam Vučevičam.

Šarlotas "Hornets" savā laukumā pieveica Kuruca paŗstāvēto Bruklinas "Nets" ar 106:104 (23:22, 25:28, 34:27, 24:27).

Viesu rindās spēlei pieteikts bija Kurucs, taču laukumā nedevās.

Viesiem 29 punktus guva Kevins Durents, 25 punktus - Kairijs Ērvings.

Mājinieku rindās izcēlās Gordons Heivards, kurš 28 punktiem pievienoja sešas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles.

Izšķirošo pārsvaru "Hornets" panāca pēdējā ceturtdaļā, vienubrīd panākot arī 16 punktu pārsvaru (97:81).

Citā mačā viena no Rietumu grupas favorītēm Losandželosas "Clippers" savā laukumā cieta sakāvi pret Dalasas "Mavericks", kuras sastāvā joprojām nespēlēja Porziņģis, - 73:124 (13:36, 14:41, 30:27, 16:20).

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 24 punktiem bija Luka Dončičs, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles. 21 punktu guva Džošs Ričardsons, 18 punktus un piecas atlēkušās bumbas - Tims Hārdevejs juniors.

Mājinieku rindās tikai trīs basketbolisti tika līdz desmit gūtajiem punktiem rezultatīvākajam ar 15 gūtajiem punktiem esot Polam Džordžam. 13 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Serža Ibakas kontā.

"Mavericks" puslaikā iekrāja 50 punktu pārsvaru (77:27), tādējādi labojot NBA rekordu.

Līdz šim rekords bija 47 punktu pārsvars puslaikā, kad Goldensteitas "Warriors" atradās vadībā 1991. gada spēlē pret Sakramento "Kings".

NBA pamatturnīrā šosezon plānots aizvadīt 72 spēles, kas ir par desmit mazāk, nekā ierasts.

Līga sezonu sākusi bez skatītāju klātbūtnes arēnās, jo koronavīrusa ierobežojumi aizliedz lielākas publiskas pulcēšanās telpās.