Kuruca un Porziņģa komandām mainīgas sekmes NBA čempionātā

Luka Dončičs
Luka Dončičs Foto: Reuters/ScanPix

Rodiona Kuruca pārstāvētā komanda Bruklinas "Nets" piektdien piedzīvoja zaudējumu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionātā, tikmēr Kristapa Porziņģa vienība Dalasas "Mavericks" izcīnīja uzvaru.

"Nets" mājās ar rezultātu 96:114 (23:29, 29:32, 21:28, 23:25) piekāpās Atlantas "Hawks", ciešo trešo zaudējumu sešās spēlēs, tikmēr pretinieki guva ceturto uzvaru piecos mačos.

Mājinieku sastāvā Kevins Durants guva 28 punktus, Kairijs Ērvings iemeta 18 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, bet 12 punktus un pievienoja Džo Heriss.

Kurucs laukumā pavadīja trīs minūtes, kuru laikā viņš izpildīja vienu tālmetienu, kas bija neprecīzs. Viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un spēli pabeidza ar negatīvu +/- radītāju -4.

Latvijas basketbolistam šī ir trešā spēle šosezon. Viņš šajos trīs mačos vidēji laukumā pavadījis četras minūtes un kopumā guvis trīs punktus (trāpījis vienu tālmetienu).

"Hawks" sastāvā rezultatīvākais ar 23 punktiem bija De'Andrē Hanters, 21 punktu ievienoja Trae Jangs, bet 20 iemeta Džons Kolinss.

"Nets" šajā mačā trāpīja tikai septiņus no 37 tālmetieniem. Bruklinas vienība ne reizi neizvirzījās vadībā, tikmēr "Hawks" spēja iegūta pat 20 punktu pārsvaru.

Citā spēlē "Mavericks" savā laukumā ar rezultātu 93:83 (20:16, 26:15, 27:22, 20:30) uzveica pagājušās sezonas finālisti Maiami "Heat".

Dalasai šī ir otrā uzvara piecās spēlēs, bet Maiami cieta trešo zaudējumu piecos mačos.

Porziņģa komandas biedrs slovēnis Luka Dončičs guva 27 punktus, izcīnīja 15 atlēkušās bumbas un veica septiņas rezultatīvas piespēles.

18 punktus iemeta Tims Hārdevejs juniors, 12 pievienoja Dorians Finnijs-Smits, bet 11 guva Džošs Ričardsons.

"Heat" sastāvā Bams Adebajo guva 19 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, 15 iemeta Eiverijs Bredlijs, 11 pievienoja Tailers Herro.

"Mavericks" guva pēdējos deviņus punktus otrajā ceturtdaļā, iegūstot 46:31 vadību puslaika pārtraukumā. Trešajā ceturtdaļā Dalasa veica 10:2 izrāvienu un iekrāja 24 punktu pārsvaru.

Jau vēstīts, ka Porziņģis turpina atlabt no ceļgala traumas, taču Latvijas basketbolists pilnvērtīgi trenējas kopā ar komandu, tāpēc "Mavericks" zvaigzne drīzumā varētu atgriezties laukumā.