Latvijas kamaniņu braucēji PK piektajā posmā ārpus Top 15

LETA
Latvijas kamaniņu braucēji PK piektajā posmā ārpus Top 15
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Artūrs Dārznieks
Artūrs Dārznieks Foto: Sandro Halank

Latvijas kamaniņu braucēji Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis sestdien Vācijā Pasaules kausa (PK) piektajā posmā palika ārpus vadošā piecpadsmitnieka, ierindojoties attiecīgi 16. un 23.vietā, kamēr uzvaru divu braucu summā svinēja tituliem bagātais Fēliks Lohs.

Ātrākais summā bija vācietis Lohs, kurš tuvāko sekotāju Romānu Repilovu no Krievijas apsteidza par 0,285 sekundēm. Trešo vietu ar 0,701 sekunžu atpalicību izcīnīja Johanness Ludvigs.

Otrajā braucienā Dārznieks uzrādīja 12.ātrāko laiku un ar 1,260 sekunžu deficītu divu braucienu summā ierindojās 16.vietā. Rozītis otrajā braucienā bija 19., bet summā viņš līderim zaudēja 1,766 sekundes, kas deva 23.pozīciju.

Pirmajā braucienā ātrākais bija mājinieks Lohs, kurš par 0,139 sekundēm apsteidza Repilovu no Krievijas, bet par 0,315 sekundēm savu tautieti Ludvigu.

Dārznieks pirmajā braucienā līderim zaudēja 0,743 sekundes un ierindojās 17.pozīcijā, kamēr Rozītis ar 1,038 sekunžu deficītu aizņēma 26.vietu starp 31 braucēju, kuri sasniedza finišu.

Jau pirmajā braucienā trases vidusdaļā rupju kļūdu pieļāva austrietis Dāvids Glairšers, viņam piedzīvojot kritienu, kā rezultātā sacensības noslēdzās priekšlaicīgi.

Mačiem pieteikušies bija 32 sportisti.

Rozītim jau bija garantēta vieta pamatsacensībās, bet Dārznieks piektdien ieņēma 11.vietu Nāciju kausā, ar ko pietika, lai kvalificētos posmam.

Svētdien uz starta dosies sievietes - Elīza Tīruma un Kendija Aparjode, kā arī norisināsies komandu stafete, kurā divnieku braucienu, visticamāk, aizvadīs brāļi Juris un Andris Šici.

Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā ar 655 punktiem ir Lohs, Ludvigs iekrājis 420 punktus, bet trešo vietu ar 391 punktu ieņem itālis Dominiks Fišnallers. Dārznieks ar 160 punktiem atrodams 14.vietā, pozīciju zemāk ar 158 punktiem ir Rozītis, kamēr Kristers Aparjods ar 148 punktiem trīs posmos ieņem 17.vietu. Ranga 27.pozīcijā ar 69 punktiem atrodas Gints Bērziņš.

Jau ziņots, ka Kamaniņu braucēji brāļi Juris un Andris Šici sestdien Vācijā Pasaules kausa piektajā posmā divnieku sacensībās ierindojās piektajā vietā, kamēr par uzvarētājiem kronēja vāciešus Toni Egertu/Sašu Benekenu.

Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš divu braucienu summā ierindojās 12.vietā.

Paralēli Siguldā pārējie Latvijas sportisti cīnījās par iespējām startēt Eiropas čempionātā un turpmākajā Pasaules kausa sezonā. Divnieku konkurencē šo iespēju nopelnīja Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, bet starp dāmām labāko rezultātu uzrādīja Elīna Vītola un Ulla Zirne.

Savainojuma dēļ šobrīd nestartē Latvijas vadošais kamaniņu braucējs Kristers Aparjods, kura atgriešanās trasē šajā sezonā ir zem jautājuma zīmes.

Pasaules kausa piektajam posmam startēt pieteikušies 135 kamaniņu braucēji no 22 valstīm. Pirmo reizi šajā sezonā Pasaules kausā piedalīsies arī ASV un Kanādas valstsvienību sportisti.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā.

Pēc posma Kēnigszē sportisti dosies uz Siguldu, kur cīnīsies par Eiropas čempionāta medaļām. Turpinājumā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu