"Esmu ļoti priecīga, ka izdevās izturēt visu sacensību. Sākumā treneri pieļāva domu slēpot visu tūri, bet es domāju, ka tas būs par traku, jo neuzskatīju, ka laiks paies tik ātri," pieņemto lēmumu pirmo reizi karjerā noslēpot visu "Tour de Ski" skaidro Eiduka.
"Kādreiz biju sapņojusi, ka nobraukšu tūri līdz galam, bet ne jau 20 gados."
Eiduka atklāja, ka lēmumu pieņemšana dienu no dienas nav traucējusi, jo iekšēji bijusi sajūta, ka šogad tūri varētu arī aizvadīt pilnā apjomā. Grūtāk klājies sacensību sākumā, kad vēl nav bijusi skaidrība par ķermeņa reakciju uz tik lielu slodzi. Tāpat palīdzējis arī poļu speciālistes Justinas Kovaļčikas atbalsts un ticība tam, ka Eiduka šogad spēs aizvadīt visus astoņus posmus.
"Šādās tūrēs pulsam vairs neviens neseko, jo visi zina, ka tas ir pāri visām robežām," par slodzes apjomu, kam ķermenis iet cauri slēpošanas "Tour de France" stāsta Eiduka. "Ja sevi vērtē pēc pulsa, tad tūre jānoslēdz jau pēc trim etapiem. Taisījām sirds kardiogrammas, bet visvairāk vadījos pēc iekšējām sajūtām, jo slodzes ietekmē ar kardiogrammas rezultāti var neatbilst patiesībai."
Lielu artavu Eidukas sniegumā ieguldīja fizioterapeiti, ar kuru palīdzību izdevies ātrāk atjaunoties. Tāpat talkā nāca limfodrenāžas zābaku "seansi" un regulārs desmit stundu miegs naktī.
"Pirms pēdējiem etapiem mans pulss no rīta bija tuvu 70, taču, sacensībām tuvojoties beigām, fiziskā pašsajūta pat uzlabojās. Nedaudz jutu nogurumu, jo brīžiem pazuda asums kustībās un jauda. Piemēram, sprintā, kur tas ir ļoti vajadzīgs," ķermeņa atbildes reakcijas pēc lielā slodzes apjoma uzskaita Eiduka. "Interesanti, ka sajūtu ziņā muskuļu tonuss pēc Toblahas man pat palika labāks. Arī man pašai man bija interesanti redzēt, kā mans ķermenis adaptējas šādām slodzēm."