Kalnu slēpotājs M.Zvejnieks Horvātijā sasniedz sezonas rekordu

Miks Zvejnieks. FOTO: facebook.com

Latvijas vadošais kalnu slēpotājs vīriešu konkurencē Miks Zvejnieks pirmdien un otrdien izcīnīja attiecīgi septīto un piekto vietu Starptautiskās slēpošanas federācijas (FIS) līmeņa sacensībās slalomā, informē sportista komanda.

Pēc pagājušajā nedēļā aizvadītajiem startiem Eiropas kausa posmā Francijā, šonedēļ Zvejnieks devies uz Zagrebu, kur norisinājās FIS līmeņa sacensības kalnu slēpošanas slaloma disciplīnā.

Pirmajā sacensību dienā pirmais brauciens Zvejniekam nepadevās pārāk veiksmīgs - lai arī lielas kļūdas netika pieļautas, atstatums līdz līderiem bija samērā liels. Savukārt otro braucienu Latvijas sportists veica lieliski, uzrādot pārliecinoši labāko laiku braucienā un divu braucienu summā ieņemot septīto vietu. 

Sacensību uzvarētājam Rihardam Leitgebam no Austrijas tika zaudēta 1,46 sekundes, kas deva 35,22 FIS pasaules ranga punktus.

Iepriekšējais sezonas rekords (38,56 FIS punkti) tika sasniegts īsi pirms Ziemassvētkiem Austrijas kalnu kūrortā Šladmingā.

Otrajā dienā abus braucienus Zvejnieks veica salīdzinoši stabili, tomēr ne tajā labākajā ātrumā, ko arī parādīja galarezultāts - piektā vieta un 2,87 sekunžu deficīts līdz uzvarētājam Matejam Vidovičam no Horvātijas. FIS punktu izteiksmē otrdien Zvejnieks nopelnīja 44,49 FIS ranga punktus, kas ir piektais labākais rezultāts šajā sezonā.

"Vēljoprojām nedaudz taustos - neizdodas salikt divus labus braucienus kopā. Pirmajā dienā otrais brauciens bija izcils, uzrādīju labāko laiku ar atrāvienu, bet pirmais sanāca diezgan nepārliecinošs.

Šobrīd esmu ceļā, lai izdotos veikt divus labus braucienus pēc kārtas. Arī treniņos izdodas veikt konstantus un labus braucienus. Jāturpina darīt to ko daru līdz šim, jo viss noteikti atnāks," par nedēļas nogalē aizvadītajām sacensībām stāsta Zvejnieks.

Sacensībās startēja arī cits latvietis Žaks Gedra, kurš kopā ar Zvejnieku šosezon trenējās starptautiskajā "World Racing Academy" komandā. Viņam gan abās dienās piedzīvota izstāšanās.

Uz augšu
Back