Brāļi Dukuri dosies cīņā par vietu uz pjedestāla, Zuntei debija Pasaules kausā

Martins Dukurs FOTO: AP/Scanpix

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, kā arī Dārta Zunte šodien Sanktmoricas trasē Šveicē aizvadīs Pasaules kausa sezonas sestā posma sacensības.

Vīriešiem pirmais brauciens sāksies plkst.10, bet otrajam starts būs plkst.11.45. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Tomass Dukurs trasē dosies ar ceturto numuru, bet viņa brālim Martinam būs 11.numurs. Sacensībām pieteikušies 27 skeletonisti.

Martins Dukurus uzvarēja sezonas pirmajās četrās sacensībās, pa diviem panākumiem gūstot Siguldā un Insbrukā. Pagājušajā nedēļā Eiropas čempionātā Vinterbergā viņš piekāpās Krievijas skeletonistam Aleksandram Tretjakovam.

Tomass Dukurs visveiksmīgāk startēja sezonas ievadā Siguldā, kur bija ceturtais un otrais, bet nākamajos trīs posmos viņam bija vēl trīs vietas pirmajā desmitniekā.

Martins Dukurs Sanktmoricas dabīgajā ledus trasē svinējis septiņas uzvaras, bet Tomass trīsreiz bijis otrais, 2016.gadā šo pozīciju dalot ar brāli.

Posms Sanktmoricā būs zīmīgs ar to, ka sezonas pirmās sacensības aizvadīs olimpiskais čempions Sunbins Juns no Dienvidkorejas.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 1110 punktiem ir Martins Dukurs, bet tālāk ar 946 un 906 punktiem seko divi vācieši Aleksandrs Gasners un Fēlikss Kaizingers. Uzreiz aiz pirmā trijnieka ar 882 punktiem ir Tomass Dukurs.

Sievietēm pirmais brauciens būs plkst.13.

Šajās sacensībās debiju Pasaules kausā piedzīvos 20 gadus vecā Zunte, kura startēs ar 17 numuru. Pieteikumā ir 21 skeletoniste, tāpēc, pirmajā braucienā apsteidzot kaut vienu konkurenti, latviete tiks pie iespējas startēts otrajā braucienā.

Kvotu dalībai Pasaules kausā Latvijai nodrošināja Endija Tērauda, taču jau iepriekš bija zināms, ka kādā no sacensībām tiks dota iespēja arī Zuntei. Jo īpaši svarīgi viņai ir startēt Sanktmoricā, kur nākamnedēļ Zunte spēkosies pasaules junioru čempionātā. Tikmēr 23 gadus vecā Tērauda šonedēļ cīnīsies pēc spēka otrajā līmenī jeb Starpkontinentālajā kausā.

Zunte Sanktmoricā startējusi tikai divas reizes, 2018.gadā piedaloties Starpkontinentālajā kausā un pasaules junioru čempionātā. Šosezon viņa piedalījusies tikai vienās sacensībās - decembrī latviete bija otrā Eiropas kausā Siguldā.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 1075 punktiem ir austriete Janīne Floka, otrā ar 998 punktiem ir nīderlandiete Kimberlija Bosa, bet trešā ar 970 punktiem ir vāciete Tīna Hermana. Tērauda ar 650 punktiem ir desmitā.

Nākamais Pasaules kausa posms notiks Kēnigszē, bet janvāra beigās sportisti vēlreiz viesosies Īglsas trasē Austrijā.

Savukārt pasaules meistarsacīkstes februāra pirmajā pusē plānotas Vācijas trasē Altenbergā.

Uz augšu
Back