Futbola zvaigzne Rūnijs noslēdz spēlētāja karjeru un pievēršas trenera darbam

Veins Rūnijs FOTO: Reuters/ScanPix

Anglijas pēc spēka otrās līgas "Championship" klubs "Derby County" apstiprinājis bijušo Anglijas izlases kapteini Veinu Rūniju par galveno treneri, piektdien savā tīmekļa vietnē vēsta klubs.

35 gadus vecais Rūnijs ar klubu noslēdzis divu ar pusi gadu līgumu, kas būs spēkā līdz 2023.gada vasarai.

Rūnijs novembra beigās stājās komandas pagaidu trenera amatā, kad bijušais treneris Filips Koku atstāja amatu.

Rūniju atbalstīja citi komandas treneri - Laiems Rozeniors, Šejs Givens un Džastins Volkers, kuri saglabās savas pozīcijas Rūnija vadītajā komandā.

Stīvs Maklarens turpinās pildīt tehniskā direktora un direktoru padomes padomnieka pienākumus.

Rūnijs kopš novembra beigām kopumā vadījis komandu deviņās spēlēs, svinot trīs uzvaras un četrus mačus beidzot neizšķirti.

Anglijas futbolists vēl pērn rudenī 10 spēlēs pats devās laukumā, kā arī guva vienus vārtus "Championship" čempionātā.

Rūnijs ir Anglijas izlases (53) un slavenās Mančestras "United" komandas (253) visu laiku labākais vārtu guvējs.

"Derby County" izpilddirektors Stīvens Pīrss pēc Rūnija iecelšanas amatā sacīja: "Priecājamies apstiprināt Rūnija iecelšanu par mūsu jauno treneri. Mūsu nesenais rezultātu kāpums viņa laikā tika piedzīvots kopā ar 2:0 uzvaru mājās pār Svonzi "City" un 4:0 uzvaru viesos pret Birmingemas "City".

"Šajā deviņu spēļu laikā mēs arī dramatiski uzlabojām savu aizsardzību, ielaižot tikai piecus vārtus no spēles, savukārt uzbrukumā mēs arī kļuvām efektīvāki un "nežēlīgāki"".

"Kad pirmo reizi atgriezos Apvienotajā Karalistē, mani ļoti iespaidoja "Derby County" futbola kluba potenciāls," saka Rūnijs. "Stadions, treniņu laukums, treneri un jauno spēlētāju kvalitāte un, protams, uzticīgi un atbalstoši līdzjutēji."

"Tas, ka man tiek dota iespēja sekot tādu treneru pēdās kā Braiens Klogs, Džims Smits, Frenks Lempards un Filips Koku, ir liels gods, un varu apsolīt visiem klubā un visiem mūsu faniem, ka kopā ar saviem palīgiem darīsim visu, lai realizētu potenciālu, ko esmu vērojis šī vēsturiskā futbola kluba pēdējos 12 mēnešos."

Rūnija kā "Derby County" galvenā trenera pirmā spēle būs sestdien čempionāta turnīra spēlē mājās ar Roteremas "United".

"Derby County" patlaban "Championship" kopvērtējumā ieņem 22. vietu 24 komandu konkurencē.

Uz augšu
Back