Ankipāns: Uzrunāja izaicinājums sagatavot komandu "play-off"

TVNET Sports
Ankipāns: Uzrunāja izaicinājums sagatavot komandu "play-off"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ģirts Ankipāns
Ģirts Ankipāns Foto: Raimonds Volonts / dinamoriga.lv

HK "Mogo"/LSPA komandas sagatavošana Latvijas hokeja virslīgas jeb "Optibet" Hokeja līgas (OHL) izslēgšanas turnīra spēlēm ir izaicinājums, kas uzrunāja Ģirtu Ankipānu, treneris pastāstīja intervijā Latvijas Hokeja federācijas (LHF) mājaslapā.

Kopš janvāra vidus HK "Mogo"/LSPA" komandas vadības grožus pārņēmis pieredzējušais treneris Ankipāns, kurš iepriekš vairākas sezonas strādāja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Rīgas "Dinamo".

"Vienojāmies mēs diezgan ātri. Pēc "Dinamo" bija vajadzīga neliela atelpa un kādu laiku nedomāju par trenera darbu. Taču šosezon man radās iespēja pastrādāt ar dažāda vecuma jauniešiem, sākot ar U9, kur spēlē arī mans puika, līdz U17 un JAHL "Baltie Vilki" komandās. Biju tikai priecīgs par to, jo tādu pieredzi smelties man agrāk nebija iespējas," teica Ankipāns.

"Šobrīd, kad OHL čempionāts tuvojas izslēgšanas spēlēm, mani visvairāk uzrunāja izaicinājums sagatavot komandu izslēgšanas spēļu turnīram, kas ir pats interesantākais jebkurā līmenī. Izslēgšanas spēles piedod dzirksteli, tas ir kādēļ vispār piedalāmies sacensībās, un mani tas īpaši uzrunā. Tas būs liels izaicinājums."

Ankipāns šosezon strādāja arī ar jauniešiem "Mārupe/AKO" komandā. Kādas ir lielākās atšķirības starp JAHL (Jaunatnes attīstības hokeja līga) un OHL spēlētājiem?

"OHL spēlētāji ir fiziski spēcīgāki, lielāki un jaudīgāki. Viss atduras pie spēlētāju kvalifikācijas. Daudzos gadījumos jaunie spēlētāji ir kvalificētāki par, teiksim, vidējā līmeņa OHL spēlētāju. Vienkārši jaunajiem spēlētājiem ir vēl vajadzīgs laiks fiziskai izaugsmei. Protams, OHL spēlētāji ir arī pieredzējušāki," sacīja treneris. 

"Man noteikti palīdzēja pieredze, ko es ieguvu periodā starp "Dinamo" un "Mogo", trenējot jauniešus. Treneru darbs būtiski neatšķiras visos līmeņos - visur jādara savs darbs un jāatrod pareizā pieeja esošajai situācijai. Augstākā līmenī katra kļūda var maksāt zaudētus vārtus, turpretī zemākā līmenī kļūdas retāk beidzas ar vārtu zaudējumiem. Neatkarīgi no tā, vai trenē jauniešus vai augstākā līmeņa profesionāļus, visur svarīga ir pieeja un motivācija jeb ieinteresētība savā darbā," teica Ankipāns.

"Augstākā līmenī ir vieglāk tikai no tā viedokļa, ka spēlētāji ir tehniski spēcīgāki. Mēs Latvijā bieži lietojam vārdu "taktika", taču, ja runājam par jauniešu līmeni, tad pārsvarā taktika sastāv vienkārši no sava spēles stila uzspiešanas pretiniekam un spēles kontroles pārņemšanas. Ja tā var salīdzināt, tad jauniešu hokejs ir tādā kā pamatskolas līmenī, un ja, piemēram, NHL ir augstskola, kur jau ir uzkrāta zināšanu bāze, tad tajā līmenī vairs nemāca, kā atņemt ripu pretiniekam, bet spēlētāji paši lasa spēli un reaģē uz situācijām."

Ankipāns šosezon ir iesaistījies arī LHF Treneru komitejas darbā.

"Šis darbs neapšaubāmi ir ļoti svarīgs un būtu labi, ja šī komiteja būtu papildināta ar vēl vairāk treneriem un komunikācija būtu vēl apjomīgāka. Mums ir daudz labu treneru ne tikai šeit uz vietas Latvijā, bet arī ārzemēs, kurus būtu vērtīgi iesaistīt komitejas darbā. Šī komunikācija starp treneriem ir ļoti vajadzīga un ļoti svarīga," uzskata Ankipāns.

Kādi ir komandas HK "Mogo"/LSPA" un trenera Ankipāna personīgie mērķi šajā sezonā?

"Varbūt skanēs banāli, bet uzskatu, ka jāuzvar visas mazās cīņas un tādējādi jāuzvar spēles, tikai tādēļ mēs dodamies laukumā. Tas ir pats galvenais, un tad viss pārējais arī atnāks. Bez šaubām, mērķi ir tikai visaugstākie. Ja kāda no vadošā četrinieka komandām "Olimp", "Zemgale", "Liepāja" vai "Mogo" izvirzītu par mērķi, piemēram, otro vietu, tad droši vien būs samelojuši. Visi šie klubi spēlē ar mērķi uzvarēt čempionātā, mēs tai skaitā. Smagi strādāsim un mēģināsim to panākt. Katrā ziņā treniņos redzētais un spēlētāju attieksme mani ļoti priecē. Priekšā vēl ir divi mēneši, lai sagatavotu komandu izslēgšanas spēlēm, un tad jau redzēsim, kurš izrādīsies stiprākais."

OHL čempionāta līdere ar 33 punktiem 20 spēlēs ir "Olimp"/"Venta 2002", ar 28 punktiem 17 mačos seko "Zemgale"/LLU, bet trešo vietu ar 27 punktiem 22 dueļos ieņem "Mogo"/LSPA.

"Liepājas" rēķinā ir 23 punkti 19 mačos, kamēr "Prizma"/IHS un "Dinaburga" 20 spēlēs, bet Hokeja skola "Rīga" 16 cīņās sakrājušas pa desmit punktiem.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu