Bērziņš un Aparjode uzvar Nāciju kausa sacensībās

Papildināts
LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Gints Bērziņš
Gints Bērziņš Foto: EPA/Scanpix

​Latvijas kamaniņu braucēji - Gints Bērziņš un Kendija Aparjode - piektdien Austrijā uzvarēja Nāciju kausa sacensībās, kas kalpo kā kvalifikācija Pasaules kausa etapiem.

(Papildināts viss teksts.)

Vīriešu sacensībās Latviju pārstāvēja vienīgi Bērziņš, kurš startēja pirmais, finišējot pēc 50,275 sekundēm.

Kad bija beiguši braukt visi 34 dalībnieki, Bērziņš joprojām ieņēma pirmo vietu, par 0,201 sekundi apsteidzot vācieti Krisu Renē Eisleru un par 0,238 sekundēm - amerikāni Takeru Vestu.

Pasaules kausa etapam, kas notiks sestdien un svētdien, kvalificējās 17 kamaniņu braucēji.

Sieviešu konkurencē kā pirmā startēja Ulla Zirne, taču līderes godā pabija vien līdz nākamās dalībnieces Aparjodes startam, kura trasi veica 40,329 sekundēs. Šo rezultātu nebija pa spēkam uzlabot nevienai no pārējām 36 dalībniecēm.

Otro vietu dalīja austriete Liza Šulte un vāciete Šaijene Rozentāle, kas no Aparjodes atpalika par 0,184 sekundēm.

Zirne Aparjodei zaudēja 0,29 sekundes un ierindojās astotajā vietā, vienu vietu piekāpdamās Elīnai Ievai Vītolai, kas Zirni apsteidza par 0,04 sekundēm.

Pasaules kausa posmam kvalificējās 15 labākā laika īpašnieces.

Divnieku sacensībās, kur Latvijas dueti nebija pārstāvēti, otro uzvaru pēc kārtas 17 divnieku konkurencē svinot Kanādas pārstāvjiem Tristanam Vokeram un Džastinam Snitam, kuri par 0,006 sekundēm apsteidza amerikāņu ekipāžu Džeisons Terdimens/Kriss Mazdzers.

Trešā vieta tika poļiem - Vojceham Hmelevskim un Jakubam Kovalevskim, kuri no uzvarētājiem atpalika par 0,246 sekundēm.

Pamatsacensības sasniedza 12 labāko rezultātu īpašnieki.

Pārējie Latvijas sportisti ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trijos Pasaules kausa posmos.

Sestdien Pasaules kausa astotajā posmā sestdien gaidāmas sacensības divniekiem un vīriešiem, bet dienu vēlāk startēs sievietes, kā arī norisināsies Sprinta pasaules kausa pēdējais posms.

Zināms, ka startam Īglsas trasē Pasaules kausa posmā pieteikušies 144 sportisti no 21 valsts. Viņu vidū ir 50 vīrieši, 48 sievietes un 29 ekipāžas no 24 valstīm.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā.

Mēneša beigās kamaniņu braucēji Kēnigszē cīnīsies par pasaules čempionāta medaļām, bet sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu