Neilands: Šogad būs sarežģītāk iekļūt sastāvā dalībai "Tour de France"

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Krists Neilands
Krists Neilands Foto: Israel Cycling Academy (Facebook)

Viens no gaidāmās sezonas lielākajiem mērķiem ir iekļūšana "Israel Start - Up Nation" riteņbraukšanas komandas sastāvā dalībai prestižajās "Tour de France" sacensībās, sarunā ar Latvijas Riteņbraukšanas federāciju (LRF) atklāja Krists Neilands.

"Israel Start - Up Nation" komandai starpsezonā pievienojušās vairākas pasaules riteņbraukšanas zvaigznes. Spilgtākā no tām ir trīskārtējais "Tour de France" kopvērtējuma uzvarētājs Kristofers Frūms. Tāpat jāmin Kanādas vadošā riteņbraucēja Maika Vudsa un nīderlandiešu klasiku speciālista Sepa Vanmarkes pievienošanās.

Neilands aizvadītajā sezonā debitēja prestižajās "Tour de France" sacensībās un ceturtajā etapā nopelnīja aktīvākā riteņbraucēja balvu. Tūri Neilands noslēdza 85.vietā, kamēr četras pozīcijas augstāk bija viņa tautietis Toms Skujiņš.

Sarunā ar LRF Neilands neslēpa, ka šogad komandas sastāvs palicis spēcīgāks, bet palīga loma viņam nav bijusi sveša arī iepriekš. Tikmēr sarunās ar savu komandu Neilands nopratis, ka arī viņam pašam atsevišķās sacensībās būs iespēja cīnīties par uzvaru.

Izraēlas vienības jaunieguvumi jau sākuši aprast ar pārējiem komandas biedriem. To būtu izdevies paveikt vēl veiksmīgāk, bet Covid-19 izplatības dēļ nebija iespēja pirmo nometni aizvadīt Izraēlā, kur ierasti sportistiem ir iespēja saliedēties. Šobrīd visa uzmanība ir treniņiem un gaidāmajai sezonai,

"Viennozīmīgi viņu pievienošanās man ir ieguvums. Viņi var palīdzēt man ar padomiem. Tāpat varu mācīties un "špikot" par viņu pieeju šim sportam," skaidroja Neilands. "Arī sacensības šie titulētie vīri var dot vērtīgus ieteikumus. Iekšēji man liekas, ja man būs jāpalīdz Frūmam, Vudsam vai klasikās Van Markem, es no sevis varēšu dot pat vairāk, nekā pats cīnoties par uzvaru."

"Līdz ar to ticu, ka, ja man būs jābrauc sacensības uz to pašu Frūmu, es varēšu sevī atklāt jaunu spēju limitu un tikt tālāk," pārliecināts bija riteņbraucējs.

"Nākotnē, kad man tiks dotas iespējas, tas palīdzēs būt pārliecinātam, ka varu no sevis paveikt vairāk."

Neilands arī iezīmēja gaidāmās sezonas plānus un mērķus. Šogad iekļūt sastāvā dalībai "Tour de France" būs krietni sarežģītāk.

"Viens no maniem šīs sezonas mērķiem ir dalība "Tour de France". Vienlaikus jāsaprot, ka šogad iekļūt komandas sastāvā uz šīm sacensībām būs daudz sarežģītāk nekā iepriekš. Ir pamainījies arī komandas taktiskais mērķis "Tour de France". Tas būs cīņa par augstāko rezultātu kopvērtējumā," atklāja Neilands.

"Ja arī es došos uz "Tour de France", tad cīnīties par uzvaru etapos būs sarežģīti. Visa uzmanība un enerģija būs jāvelta komandas līdera atbalstam." 

"Jebkurā gadījumā uz šo laiku ir jāsasniedz labākā kondīcija. Jāņem vērā, ka uzreiz pēc "Tour de France" sekos olimpiskās spēles. Tas ir ļoti labi, ka spēles ir tikai nedēļu pēc šīs "grandtūres". Iepriekšējos gadus pēc pabeigtas "grandtūres" jūtos ļoti labi," stāstīja riteņbraucējs, kurš Žironā kopā ar komandu jau sācis gatavošanos jaunajai sezonai.

Šogad pasaules čempionāts notiks Flandrijā, bet Neilands atklāja, ka priekšroka tiks dota citām klasikas sacensībām.

"Izrunājot manu plānoto kalendāru ar sporta direktoriem un komandas menedžeriem secinājām, ka šogad Flandrijas klasikas nebraukšu. Tā vietā turpināšu startēt Ardēnu klasikās, jo tur spēju sevi gana labi apliecināt," plānu atklāja Neilands. "Jāņem gan vērā, ka pērn Ardēnas notika citā laika posmā un apstākļi bija savādāki. Jebkurā gadījumā šajās klasikās guvu pārliecību par savām spējām. Par Flandriju vairāk, iespējams, domāšu nākamsezon."

Sportists arī neslēpa gandarījumu par to, ka pirmo reizi karjerā izdevies iekļūt Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) A sastāvā.

"Viennozīmīgi tāds atbalsts, kāds mums ir dots šogad un kādu saņēmām pagājušajā gadā, ir vienkārši neaprakstāms," norādīja riteņbraucējs. "Es patiešām jūtos ļoti novērtēts. Vēlos pateikties visiem, kuri veicinājuši šī atbalsta saņemšanu. Tik ļoti novērtēta riteņbraukšana Latvijā kā šobrīd, vēl nekad iepriekš nav bijusi."

"Tas man dod vēl papildus motivāciju strādāt treniņos, lai mēs sasniegtu lielo kopīgo mērķi - cīnīties par ļoti augstiem rezultātiem olimpiskajās spēlēs. Tāpat es vēlos arī pateikties Kuldīgas novada pašvaldībai, kas mani katru gadu ir atbalstījusi gan finansiāli, gan arī ar lieliskiem treniņu apstākļiem. Man ir dotas iespējas savā pilsētā izmantot treniņiem manēžu, baseinu un citu sporta infrastruktūru, lai kvalitatīvi varētu sagatavoties savai sezonai," palīgus, kas snieguši atbalstu augstvērtīgajos rezultātos izcēla Neilands.

Neilandam un arī Emīlam Liepiņam šīs sezonas pirmās sacensības paredzētas 3.februārī Spānijas pilsētā Valensijā, kamēr Skujiņš astoņas dienas vēlāk startēs "Tour de la Provence" daudzdienu velobraucienā.

Sacensībās Valensijā piedalīsies arī "Eneicat - RBH Global" komandas braucēja Lija Laizāne.

Latviju visaugstākajā vīru elites riteņbraukšanas līmenī - UCI Pasaules tūrē - otro gadu pēc kārtas pārstāvēs trīs riteņbraucēji. ASV vienības "Trek - Segafredo" rindas aizstāv Skujiņš un Liepiņš, bet Izraēlas "Israel Start-Up Nation" vienībā jau piekto gadu aizvadīs Neilands.

Šobrīd Latvijas sportisti savu komandu sastāvos aizvada treniņnometnes, bet jau februāra sākumā arī tiks sākta sacensību sezona.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu