Rastorgujevs: Kaut kad arī jāizšauj...

LETA
Rastorgujevs: Kaut kad arī jāizšauj...
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Andrejs Rastorgujevs
Andrejs Rastorgujevs Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs pēc izcīnītā Eiropas čempiona titula sarunā ar ziņu aģentūru LETA dalījies ar komentāriem par sasniegto rezultātu.

Rastorgujevs trešdien Dušņikizdrojā, Polijā, triumfēja Eiropas meistarsacīkšu 20 kilometru individuālajā distancē. Alūksnietis ugunslīnijā kļūdījās tikai vienu reizi, finišēdams pēc 52 minūtēm un 4,7 sekundēm.

"Sacensības bija labas, tikai pirmajā guļus šaušanā nesašāvu pēdējo mērķi. Tas nebija baigi patīkami - kļūdīties jau pirmajā šaušanā. Pēc tam cīnījos un darbojos, viss bija labi. Arī serviss un komanda šodien kopumā ļoti labi nostrādāja," stāstīja Rastorgujevs, kurš vēl sarunas laikā oficiāli nebija kļuvis par čempionu un gaidīja pārējo sportistu finišu.

Sacensību laikā gaisa temperatūra bija 2,9 grādi pēc Celsija, bet sniega temperatūra - 0,5 grādi. Latviešu biatlonists atzina, ka trase esot bijusi putraina un samalta.

"Naktī un arī laikam no rīta uzsniga svaigs sniegs. Man patīk šādas trases, kur vairāk var strādā uz katru kāju un ir lēzeni kāpumi. Te ir viens tāds pagarš un patīkams kāpums, kur var diezgan labi strādāt. Kopumā forši - trase patika, šaušana izdevās. Jādarbojas tikai tālāk," secināja sportists.

Rastorgujevs arī atzīmēja, ka bija noskaņojies šodienas sacensībām.

"Kaut kad arī jāizšauj. Nevar tā visu laiku... Sezonas garumā ir visādi gājis, tāpēc bija jāsakoncentrējas un līdz galam jānoslīpē šaušana," teica biatlonists.

Piektdien būs sacensības sprintā, sestdien notiks iedzīšana, bet svētdien - mači jauktajās stafetēs. Pēc Eiropas čempionāta biatlonistiem nākamās sacensības ir februāra otrajā dekādē Pokļukā gaidāmās planētas meistarsacīkstes.

Atbildot uz jautājumu, vai viņš startēs arī turpmākajās Eiropas čempionāta dienās, Rastorgujevs atzīmēja, ka tas vēl jāizrunā ar savu komandu un Latvijas izlasi.

"Bija plānots tā - ja viss ir kārtībā, tad brauktu prom. Pasaules čempionāts ir svarīgs, tās ir pašas svarīgākās sacensības sezonā. Vēl ir laiks, lai sagatavotos pasaules čempionātam. Ja vēl "skrietu", tad varētu to iekļaut kā sagatavošanās posmu, taču tad nedaudz jāmaina plāns," stāstīja biatlonists.

32 gadus vecais Rastorgujevs ir trīskārtējs Eiropas čempions. Individuālajā distancē viņš zeltu izcīnīja arī 2014.gadā Nove Mesto. Savukārt 2018.gadā viņš Rindaunā uzvarēja sprintā, šajā disciplīnā karjeras laikā izcīnot visu trīs kalumu godalgas. Tāpat viņa kontā ir viena bronzas medaļa iedzīšanā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu