OHL līderu duelī uzvar Ābola vadītā "Zemgale"/LLU

"Zemgale"/LLU hokejisti
"Zemgale"/LLU hokejisti Foto: Guntis Lazdāns

"Optibet" Hokeja līgas (OHL) spēlē sestdien Jelgavā vicelīdere "Zemgale"/LLU uzvarēja līdervienību "Olimp"/"Venta 2002" ar 5:2.

"Zemgale"/LLU uzvarēja "Olimp"/"Venta 2002" hokejistus ar 5:2 (2:1, 3:1, 0:0).

Uz Ginta Meijas gūtajiem vārtiem 12.minūtē ar trim precīziem raidījumiem vairākumā nedaudz vairāk nekā desmit minūšu laikā atbildēja jelgavnieki. Divus vārtus guva Roberts Jekimovs, trešos - Ričards Bernhards.

34 sekundes pēc tam Emīls Ezītis panāca 2:3, taču atlikušajā spēles laikā mājiniekiem izcēlās Rustams Begovs un Aleksandrs Visockis, ceturto reizi realizējot vairākumu - 5:2.

Jelgavas komandā pa trim rezultativitātes punktiem guva Jekimovs (2+1) un Begovs (1+2). Pa diviem punktiem Visocka, Bernharda (abiem - 1+1) un Kirila Tambijeva (0+2) kontā.

Mājinieku vārtos Rihards Cimermanis atvairīja 18 viesu metienus.

Par mača labākajiem spēlētājiem tika nosaukti Meija un Jekimovs.

Dienas pirmajā spēlē Ričards Grīnbergs sakrāja četrus rezultativitātes punktus (2+2), sekmējot "Mogo"/LSPA uzvaru savā laukumā pār Hokeja skolu "Rīga" (HS "Rīga") ar 5:2 (1:0, 1:1, 3:1).

Uz Jura Ziemiņa gūtajiem vārtiem viesi 27.minūtē atbildēja ar Martina Rodrigo Laviņa precīzu raidījumu. Tomēr mājinieki Grīnberga pirmajiem gūtajiem vārtiem spēlē pievienoja vēl divus vārtus vairākumā, bet pādējos vārtus mājiniekiem 59.minūtē Grīnbergs iemeta mazākumā, kad HS "Rīga" bija nomainījusi vārtsargu pret laukuma spēlētāju.

Grīnbergam šajā spēlē bez diviem gūtajiem vārtiem arī divas rezultatīvas piespēles, bet Ziemiņam divi gūtie vārti. Henrijs Ančs atvairīja 19 pretinieku metienus un tika nosaukts par labāko spēlētāju "Mogo"/LSPA rindās.

Viesiem šādu godu izpelnījās Laviņš.

Čempionāta līdere ar 37 punktiem 23 spēlēs ir "Olimp"/"Venta 2002", tālāk ar 36 punktiem 21 mačā seko "Zemgale"/LLU, kamēr "Mogo"/LSPA 30 punktus iekrājusi 25 dueļos. "Liepāja" 21 spēlē nopelnījusi 27 punktus, Daugavpils "Dinaburga" 21 mačā tikusi pie 12 punktiem, HS "Rīga" seko ar desmit punktiem 20 dueļos, bet pēdējo jeb septīto pozīciju ar desmit punktiem 23 spēlēs ieņem "Prizma"/IHS.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē "Mogo"/LSPA, "Olimp"/"Venta 2002", "Zemgale"/LLU, Hokeja skola "Rīga", Daugavpils "Dinaburga", "Prizma"/IHS un "Liepājas".

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē "Kurbads".

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta "Olimp". Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad "Rīga" neieradās uz sezonas pēdējo maču ar "Kurbads" vienību.

"Olimp" līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.