Video ⟩ Teju 300 punktu spēlē Bertāns palīdz "Wizards" uzveikt "Nets"

Dāvis Bertāns
Dāvis Bertāns Foto: EPA/Scanpix

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns svētdien palīdzēja Vašingtonas "Wizards" komandai izcīnīt uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, kurā kopā tika gūti 295 punkti.

"Wizards" ar rezultātu 149:146 (28:38, 37:33, 36:37, 48:38) savā laukumā pārspēja Bruklinas "Nets", pārtraucot četru zaudējumu sēriju. Tikmēr pretiniekiem pārtrūka četru uzvaru josla.

Bertāns spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa, laukumā kopumā pavadīja 30 minūtes un guva 11 punktus (2p. 1/1, 3p. 3/12, soda metieni 0/1).

Latvieša kontā arī trīs izcīnītas atlēkušās bumbas un sešas piezīmes, līdz ar to noteikumu pārkāpumu dēļ viņam spēle noslēdzās priekšlaicīgi. Laukumu viņš atstāja 12 sekundes pirms spēles beigām, kad "Wizards" bija iedzinējos ar 141:144.

Rūjienietis šajā mača sasniedza lietderības rādītāju +3. Proti, "Wizards" ar Bertānu laukumā guva par trim punktiem vairāk nekā pretinieki.

Uzvarētājiem Rasels Vestbruks guva 41 punktu, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un veica astoņas rezultatīvas piespēles, bet Bredlijs Bīls pievienoja 37 punktus.

"Wizards" sastāvā vēl 17 punktus iemeta vācietis Morics Vāgners, bet 13 punkti Iša Smita kontā.

"Nets" rindās Kevins Durants guva 37 punktus, Džo Heriss pievienoja 30 punktus (3p. 8/13), Kairijs Ērvings atzīmējās ar 26 punktiem, bet Džefa Grīna kontā 23 punkti.

Bruklinas komandai šajā mačā augšstilba sasituma dēļ nevarēja palīdzēt Džeimss Hārdens.

"Wizards" šī ir pirmā uzvara piecās spēlēs kopš vienība atgriezās laukumā pēc 13 dienu pārtraukuma, kas bija saistīts ar Covid-19 klātbūtni komandā.

Vašingtonas komandai spēles gaitā izdevās atspēlēties no -18.

Austrumu konferences kopvērtējumā "Wizards" ir pēdējā vietā ar četrām uzvarām un 12 zaudējumiem, bet "Nets" ar bilanci 13-9 atrodas otrajā pozīcijā.