Trīs Latvijas divnieku ekipāžas sāk pasaules čempionātu bobslejā

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas bobslejisti Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis
Latvijas bobslejisti Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas bobsleja pilotu Oskara Ķibermaņa, Oskara Melbārža un Emīla Cipuļa divnieku ekipāžas šodien Atelnbergas trasē Vācijā aizvadīs pasaules čempionāta pirmos divus braucienus.

Pirmais brauciens sāksies plkst.11 pēc Latvijas laika, bet otrais - pusotru stundu vēlāk. Pasaules čempionātu tiešraidē pārraida Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Svētdien trešais brauciens būs plkst.15.30, bet cīņa par medaļām noslēgsies ar braucienu, kas sāksies plkst.17.

Pirmajā braucienā sportisti startēs secīgi viņu numuriem, kamēr otrajā startēs no 20.vietas līdz pirmajai, bet pēc tam trasē dosies pārējie sportisti. Trešajā braucienā kamanas startēs no pirmās līdz pēdējai vietai pēc diviem braucieniem, bet ceturtajā braucienā ledusrenē brauks no 20.pozīcijas līdz pirmajai, kamēr ārpus divdesmitnieka palikušie sportisti sacensības noslēgs jau pēc trešā brauciena.

Ķibermanis un Matīss Miknis startēs ar septīto numuru, Melbārdim un Kristam Lindenblatam būs desmitais numurs, bet Cipulis ar Arni Bebrišu trasē dosies ar 23.numuru no 25 ekipāžu skaitā.

Melbārdis pasaules čempionātos divniekos startējis astoņas reizes, 2015.gadā kopā ar Daumantu Dreiškenu izcīnot sudrabu. Ķibermanim bagāžā ir seši čempionāti un trešā vieta 2020.gadā tajā pašā Altenbergas trasē, bet Cipulis šogad šajās sacensībās debitēs.

Pagājušajā sezonā pasaules meistarsacīkstes arī notika Altenbergas trasē, uzvarot mājiniekam Frančesko Frīdriham, otro vietu ieņemot viņa tautietim Johannesam Lohneram, trešo - Ķibermanim ar Mikni. 12.vietā finišēja Melbārdis ar Intaru Dambi, 17.vietā 25 ekipāžu konkurencē ierindojās Ralfa Bērziņa un Dāvja Spriņģa divnieks.

Ieskaitot startus PSRS izlases sastāvā, Ķibermaņa bronza latviešiem ir vienīgā divniekos izcīnīta medaļa pasaules čempionātos Altenbergā.

Altenbergas trasē šosezon neviens no šiem trim Latvijas pilotiem nav startējis.

Pasaules kausa sezonā no desmit sacensībām Ķibermanis uz goda pjedestāla kāpis sešreiz, otro vietu izcīnot trešajā Siguldas posmā, kā arī trijos pēdējos posmos Īglsas trasē Austrijā. Bronza viņa pilotētā divnieka kontā divos pirmajos posmos Austrijā.

Ķibermanis un pārējā Latvijas izlase Covid-19 uzliesmojuma komandā dēļ nestartēja šī gada sākumā Vinterbergā Pasaules kausa sacensībās, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts. Pēc tam Ķibermanis ārstēja muskuļa savainojumu, bet pēdējās sacensībās Austrijā jau varēja darboties ar pilnu spēku.

Pasaules kausa kopvērtējumā, kurā šosezon bija 12 posmi, ar 2685 punktiem uzvarēja Frīdrihs, 2453 punktus iekrāja viņa tautietis Johanness Lohners, kamēr trešo vietu ar 1880 punktiem izrāva čehs Dominiks Dvoržāks. Ķibermanis ar 1848 punktiem ierindojās ceturtajā vietā.

Ar 1440 punktiem deviņos posmos septītajā vietā ierindojās Melbārdis, kamēr Cipulis ar 216 punktiem divos startos ieņēma 27.vietu 33 divnieku konkurencē.

Vāciju sacensībās pārstāvēs četras ekipāžas, ieskaitot pasaules junioru čempionu Hansu Peteru Hannighoferu, Latvijai brauks trīs piloti.

Nākamajā nedēļā sezonai punktu liks bobsleja četrinieku ekipāžas, kā arī par pasaules čempionāta medaļām cīnīsies skeletonisti.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu