"Riga FC" saņem pašvaldības atbalstu 50 miljonus eiro vērtā sporta kompleksa celtniecībai

FOTO: babite.lv

Futbola kluba "Riga FC" un SIA "Baltic Sport Group" (BSG) pārstāvji tikušies ar Babītes novada pašvaldību, lai apspriestu 50 miljonus eiro vērtā sporta kompleksa būvniecību, un saņēmuši pašvaldības principiālu atbalstu šā projekta īstenošanai, portālu TVNET informēja projekta pārstāvji.

Futbola kluba "Riga FC un SIA "Baltic Sport Group" (BSG) pārstāvji tikušies ar Babītes novada pašvaldību, lai apspriestu 50 miljonus eiro vērtā sporta kompleksa būvniecību, un saņēmuši pašvaldības principiālu atbalstu šī projekta īstenošanai.

"Riga FC" un "Baltic Sport Group" pārstāvji 10. februārī tikās ar Babītes novada pašvaldību, lai apspriestu 50 miljonus eiro vērtā sporta kompleksa "Baltic Sport Village" būvniecības projektu. "Riga FC" stratēģiskais konsultants Rūdolfs Kalniņš šajā sakarā uzsver, ka pašvaldība paudusi savu principiālo atbalstu minētajam projektam. "Vienlaikus sarunas gaitā ar pašvaldību tika secināts, ka esošā Piņķu infrastruktūra - piebraucamie ceļi, auto stāvvietas u.c. - ir šāda mēroga sporta būvēm nepietiekama un būs jāattīsta tālāk. Šobrīd notiek izpēte, tieši kāda apmēra papildu ieguldījumi infrastruktūrā būs nepieciešami projekta īstenošanai un kādi varētu būt šo ieguldījumu finansējuma avoti. Pieļauju, ka tas varētu tikt veidots kā publiskās privātās partnerības (PPP) projekts starp "BSG" un Babītes novada pašvaldību, taču par to vēl tiks diskutēts ar Babītes novada pašvaldību. Tieši infrastruktūras vajadzību nepabeigtā izpēte ir galvenais iemesls, kādēļ vēl nav iespējams nosaukt sporta kompleksa celtniecības pabeigšanas laiku."

Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Aivars Osītis šī projekta sakarā izteicies: "Apzināmies objekta nozīmīgo lomu Latvijas futbola attīstībā un esam gatavi līdzdarboties. Tajā pašā laikā apzināmies ar satiksmes infrastruktūru saistītos izaicinājumus, kurus esam pauduši projekta realizētājiem, tādējādi mudinot meklēt un kopīgiem spēkiem jau atrodot risinājumus. Pašvaldība ir aicinājusi attīstītāju sporta bāzes ēku kompleksam izstrādāt vienu būvniecības ieceri, kurā tiktu paredzēts sadalījums kārtās, nosakot projektējamo ēku un inženierbūvju realizācijas kārtību, tādējādi nodrošinot teritorijas un tās infrastruktūras vienotu attīstību un, ja nepieciešams, sabiedrības viedokļa uzklausīšanu."

Jāatgādina, ka Latvijas futbola Virslīgas pēdējo sezonu uzvarētājs - futbola klubs "Riga FC" un futbola akadēmija "Riga Football Club Academy" sadarbībā ar kompāniju "Baltic Sport Group" tuvāko gadu laikā plāno Babītes novada Piņķos uzbūvēt sporta kompleksu 50 miljonu eiro vērtībā. Pēc kompleksa pabeigšanas tas kļūs par "Riga FC" mājvietu. Plānots uzbūvēt Baltijas reģionā modernāko futbola bāzi ar nosaukumu "Baltic Sport Village". Tā sastāvēs no futbola stadiona ar 4500 - 5000 skatītāju vietām, pilna izmēra segtās futbola arēnas ar sintētisko segumu un 1000 skatītāju vietām, kuru varēs izmantot visa gada garumā, mācību un rehabilitācijas centra 5000 kvadrātmetru platībā un sporta viesnīcas ar 80 viesu numuriem. Projekta finansētājs būs SIA "Baltic Sport Group" (BSG), kuras patiesais labuma guvējs caur "BSG" dalībnieku "LRE Foundation" ir ES dalībvalsts Kipras Republikas pilsonis Sergejs Lomakins.

Pēc provizoriskām aplēsēm projektu paredzēts īstenot divu līdz četru gadu laikā. Saskaņā ar R. Kalniņa teikto, šobrīd notiek būvatļauju saņemšanas process. Projekta īstenošana paredzēta četros posmos - pirmais no tiem būs futbola laukumu būvēšana, ar tiem saistītos darbus iecerēts pabeigt jau 2021. gada vasarā. Otrais projekta posms būs saimniecisko telpu, noliktavu un ģērbtuvju izbūve. Trešajā posmā tiks būvēta slēgtā futbola arēna, bet pēdējā - stadiona būve. Katra nākamā celtniecības posma sākšana notiks tikai tad, kad būs pabeigts iepriekšējais un uzbūvētais nodots ekspluatācijā.

Uz augšu
Back