Slavenā augstlēcēja Blanka Vlasiča paziņojusi par karjeras beigām

Blanka Vlasiča FOTO: Reuters/ScanPix

Bijusī pasaules čempione augstlēkšanā horvātiete Blanka Vlašiča traumu dēļ aiziet no sporta, piektdien sportiste paziņoja savā tīmekļa vietnē.

Lēmumu ietekmējušas traumas, kas viņai vasarā neļaus sacensties Tokijas olimpiskajās spēlēs.

"Kopš Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm cenšos tikt galā ar savainojumu, pilnus četrus gadus cerot, ka stāvēšu latiņas priekšā un vēlreiz pārbaudīšu sevi," viņa raksta savā vietnē. "Es ļāvu lēmumam beigt savu karjeru nākt dabiski."

"Pirms izcīnīju bronzu Riodežaneiro, daudzi cilvēki man lika atteikties no cīņas, jo sportā esmu jau daudz izdarījusi. Taču, ja būtu viņos klausījusies, nebūtu ieguvusi vēl vienu olimpisko medaļu, medaļu, kura man ir īpaša, jo es to izcīnīju burtiski ar vienu veselu kāju," atceras sportiste.

"Tajās sacensībās es izdarīju visu, pat to, ko nezināju, ka varu. Turpmākie gadi aizritēja nebeidzamā neskaitāmu rehabilitācijas procedūru, cerību un pēc tam vilšanos ritenī. Tomēr, lai arī no pirmā acu uzmetiena tas bija acīmredzams citiem, ka laiks veltīt sevi jauniem dzīves izaicinājumiem, lēmumam bija jābūt manam," sportiste aizver savas augstlēcējas karjeras grāmatas pēdējo lappusi.

Horvātietes personiskais rekords 2,08 metri ir tikai par vienu centimetru zemāks nekā bulgārietes Stefkas Kostadinovas pasaules rekords.

37 gadus vecā Vlašiča 2007. un 2009.gadā ieguva pasaules čempiones titulu un uzvarēja Eiropas meistarsacīkstēs 2010.gadā. Viņas rīcībā ir arī divas pasaules čempionāta sudraba medaļas, kā arī 2008.gada olimpisko spēļu sudrabs un 2016.gada spēļu bronza.

Uz augšu
Back