OHL čempionātā sestdien uzvaras visās trijās spēlēs svin favorīti

HK "Mogo"/LSPA hokejisti
HK "Mogo"/LSPA hokejisti Foto: Guntis Lazdāns/lhf.lv

"Optibet" hokeja līgas (OHL) spēlē sestdien uzvarēja par favorītiem uzskatītās komandas - "Liepāja", "Olimp"/"Venta 2002" un "Mogo"/LSPA.

"Olimp"/"Venta 2002" mājās pārspēja Hokeja skolu "Rīga" (HS "Rīga") - 6:0 (1:0, 4:0, 1:0).

Minūtes un 26 sekunžu laikā mājinieki otrās trešdaļas sākumā panāca 3:0, bet līdz trešdaļas vidum guva vēl divus vārtus.

Laurim Bajarunam šajā mačā trīs (2+1) rezultativitātes punkti, pa diviem sakrāja Emīls Ezītis (1+1) un Gatis Sprukts (0+2).

Vārtos Kārlis Zakrevskis "sauso" spēli noformēja ar 18 atvairītiem metieniem.

Par labāko mājinieku komandā tika nosaukts Aleksejs Širokovs, bet viesu - Gustavs Ozoliņš.

Citā spēlē Rīgā "Prizma"/IHS ar 1:5 (0:4, 1:0, 0:1) piekāpās "Mogo"/LSPA.

Mājiniekiem vienīgos vārtus guva Juris Upītis, bet viesiem trīs (1+2) rezultativitātes punkti Gatim Gricinskim, divi vārti Renāram Demiteram.

Uzvarētāju vārtos Henrijs Ančs atvairīja 31 pretinieku metienu, bet mājiniekiem Reinis Petkus pirmajā trešdaļā tika galā ar 15 no 19 metieniem un tika nomainīts otrās trešdaļas sākumā. Viņa aizstājējam Rihardam Norvaišam veicās krietni labāk - 28 atvairīti metieni no 29.

Upītis tika atzīts par labāko hokejistu mājinieku rindās, bet viesiem šādu godu izpelnījās Edgars Kurmis.

Visbeidzot "Liepāja" mājās ar 6:3 (0:0, 2:2, 4:1) pieveica Daugavpils "Dinaburgu".

Artūrs Salija vairākumā un Linards Mazurs-Mago divreiz izvirzīja vadībā liepājniekus, taču Artjoms Pankevičs un Aleksandrs Klisunovs rezultātu izlīdzināja.

Pēdējā trešdaļā gan mājinieki panāca triju vārtu pārsvaru un uzvaru noturēja.

Klisunovs tika atzīts par labāko viesu komandā, bet mājiniekiem šādu atzinību izpelnījās Marks Kaleinikovs.

Čempionāta līderes godu ar 45 punktiem 28 mačos atguvusi "Olimp"/"Venta 2002", kam ar 44 punktiem 26 spēlēs seko "Zemgale"/LLU. "Mogo"/LSPA 37 punktus iekrājusi 30 dueļos, "Liepāja" 25 spēlēs nopelnījusi 29 punktus, Daugavpils "Dinaburga" 28 mačos tikusi pie 16 punktiem, "Prizma"/IHS pie 12 punktiem tikusi 26 spēlēs, kamēr HS "Rīga" - 23 mačos.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē "Mogo"/LSPA, "Olimp"/"Venta 2002", "Zemgale"/LLU, Hokeja skola "Rīga", Daugavpils "Dinaburga", "Prizma"/IHS un "Liepāja".

Iepriekšējā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē "Kurbads".

Iepriekšējā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta "Olimp". Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad "Rīga" neieradās uz sezonas pēdējo maču ar "Kurbads" vienību.

"Olimp" līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.