Lejnieks vadīs Latvijas delegāciju nākamajās divās olimpiskajās spēlēs

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Kārlis Lejnieks
Kārlis Lejnieks Foto: Vadims Morozovs

Latvijas delegāciju nākamajās divās olimpiskajās spēlēs vadīs Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

Trešdien LOK Izpildkomitejas sēdē apstiprināts, ka Lejnieks būs Latvijas delegācijas vadītājs 2021.gada Tokijas vasaras olimpiskajās spēlēs, kas notiks no 23.jūlija līdz 8.augustam, kā arī Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs, kas norisināsies no 4. līdz 20.februārim.

Izpildkomitejas sēdē tika skatīts arī LOK Statūtu grozījumu projekts, kas nosaka LOK vēlēto amatpersonu ievēlēšanu termiņus, kā arī piedāvā kārtību, kādā var tikt veikta rotācija LOK Izpildkomitejas locekļu - federāciju prezidentu vidū un citus grozījumus.

Minētā Statūtu redakcija paredz, ka LOK prezidents var tikt ievēlēts amatā ne vairāk kā uz astoņiem gadiem (divi amata termiņi), savukārt ģenerālsekretāru un Izpildkomitejas locekļus amatos var tikt ievēlēti ne vairāk kā uz 12 gadiem (trīs amata termiņi), katru amatu uzskaitot atsevišķi. 

Savukārt ar LOK Ģenerālas asamblejas lēmumu atsevišķos gadījumos var tikt veikta rotācija LOK Izpildkomitejas vēlēto locekļu - federāciju prezidentu vidū. Statūtu grozījumi ir jāpieņem LOK Ģenerālajā Asamblejā, kas notiks šī gada 26.martā.

Izpildkomitejas sēdē tika arī prezentētas vienotas sporta identitātes vadlīnijas, kas paredz ieviest vienotu identitāti ne tikai ar LOK saistītajās organizācijās un aktivitātēs, bet aicina pievienoties visu sporta sabiedrību, akceptējot turpmāk vienotu Latvijas sporta identitāti gan vietēja, gan starptautiska mēroga sacensībās un pasākumos. 

Vadlīnijas paredz, ka valsts sporta identitāti veido trīs zvaigznes, kas ir prototips Brīvības pieminekļa zvaigznēm, un vārds "Latvija" latviešu valodā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu