Par 2020.gada Latvijas labāko futbolistu atzīst Šteinboru

Pāvels Šteinbors. FOTO: LFF/Sanita Spārane

Vārtsargs Pāvels Šteinbors atzīts par 2020.gada Latvijas labāko futbolistu, piektdien tika paziņots Latvijas Futbola federācijas (LFF) laureātu vakarā.

Latvijas izlases un Polijas kluba Belastokas "Jagiellonia" vārtsargs Šteinbors par labāko futbolistu atzīts otro gadu pēc kārtas. Savukārt gada labākās futbolistes godu izpelnījās Latvijas valstsvienības un Vācijas bundeslīgas komandas "Meppen" pussardze Sandra Voitāne.

Balsojumā par gada labāko Latvijas futbolistu piedalījās LFF Nacionālo izlašu treneru padome (10), biedrība "Latvijas Futbola Virslīga" (1), virslīgas komandu galvenie treneri un kapteiņi (20), pirmās līgas komandu galvenie treneri un kapteiņi (18), mediju pārstāvji (30), kā arī LFF valdes locekļi (9). 

Par Latvijas izlases vārtsargu savas balsis atdeva 32 dalībnieki no 88. Balsojumā otro vietu ar 21 balsi ieguva uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis.

Balsojumā par labāko futbolisti piedalījās LFF Sieviešu futbola treneru padome (kopā 1 balss), kā arī sieviešu un meiteņu futbola klubi (22). Sandra Voitāne saņēma septiņas balsis, otrajā vietā ar četrām balsīm palika Karlīna Miksone. 

Tradicionāli noteikts arī labākais telpu futbolists (Miks Babris) un pludmales futbolists (Aivis Poklikajevs), kuriem abiem šāda balva pienākas pirmoreiz.

Raimonds Krollis izpelnījies atzinību kā gada labākais jaunatnes futbolists, bet starp sievietēm pie šāda goda tikusi Sofija Garanča. Jaunatnes futbola sadaļā atzinība arī treneriem Viktoram Vicehovskim un Gintam Cimeram, organizatoram Mārim Landmanim un Mārupes Sporta centram. Pirmajam no viņiem pienācās divas Laureātu vakara balvas, jo  Vicehovskis tika nosaukts arī par sieviešu futbola sacensību labāko treneri.

Pirmo reizi par gada labāko tiesnesi Latvijas futbolā atzīts Aleksandrs Anufrijevs. Par labāko tiesneša asistentu jau 11.reizi karjerā atzīts Haralds Gudermanis. Labākās tiesneses tituls Violai Raudziņai, bet labākās asistentes gods - Līgai Didriķei.

Sākot ar šo gadu viena no jaunajām nominācijām ir LFF prezidenta balva, ko pasniedz par īpašu ieguldījumu Latvijas futbola labā. Tā nonākusi Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rīcībā. Visa gada laikā LFF cieši sadarbojās ar SPKC gan izlašu, gan klubu sacensību rīkošanā. LFF atzīmē, ka bez SPKC atbalsta aizvadītais gads Latvijas futbolā nav iedomājams.

Pirmoreiz LFF Laureātu vakara ietvaros noteikts arī labākais telpu futbola treneris. Šogad šādu godu izpelnījies ilggadējais Latvijas izlases, kā arī RABA treneris Arturs Šketovs, kamēr Mihails Koņevs otro reizi pēc kārtas atzīts par labāko pašmāju treneri futbolā.

Par aizvadītās sezonas "Optibet" virslīgas čempionāta labāko spēlētāju nosaukts Stefans Paničs, kuram arīdzan labākā pussarga balva, bet citviet atzinību izpelnījās Roberts Ozols, Žiga Lipuščeks un Toluvalase Arokodare. Aleksandrs Jerkins saņēmis balvu kā pirmās līgas ("Optibet" Nākotnes līgas) labākais spēlētājs.

Amata brāļi nosaukuši Edmundu Novicki par gada labāko žurnālistu Latvijas futbolā, bet balva par futbola popularizēšanu digitālajā vidē nonākusi "YouTube" kanāla "Par Futbolu" rokās.

Kā ierasts, uzvarētāji laureātu nominācijās tika noteikti, apkopojot plašu Latvijas futbola sabiedrības pārstāvju iesniegtās balsis. Starp balsotājiem attiecīgajās nominācijās bija LFF komitejas, treneru padomes, klubu, komandu un akadēmiju pārstāvji, sporta žurnālisti un iesaistītās organizācijas.

Aizvadītā gada izcilnieki tika noteikti kopumā 29 nominācijās. Viens no šī gada jauninājumiem bija LFF prezidenta balva par īpašu ieguldījumu Latvijas futbola labā.

LFF vēlējās laureātus sumināt klātienes tikšanās pasākumā, taču, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī un visā pasaulē, deva priekšroku attālinātai apbalvošanai.

Uz augšu
Back