Pasaules čempionāts daiļslidošanā būs galvenās kvalifikācijas sacensības Pekinas olimpiskajām spēlēm

Angelīna Kučvaļska FOTO: EPA/Scanpix

Pasaules čempionāts daiļslidošanā, kas martā gaidāms Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā, kalpos kā galvenās kvalifikācijas sacensības 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm, ceturtdien ziņo Starptautiskā Slidošanas savienība (ISU).

Otrdien notikušajā ISU padomes sēdē biedri vienojušies par kārtību, kā sportisti var kvalificēties Pekinas olimpiskajām spēlēm. Zināms, ka pasaules čempionātā, kas Stokholmā notiks no 22. līdz 28.martam, daiļslidotāji vīriešu un sieviešu konkurencē sadalīs 24 olimpiskās ceļazīmes, pāru slidojumā cīņa aizritēs par 16 ceļazīmēm, bet dejās par 19.

ISU ceturtdien publicētajā paziņojumā vēsta, ka gandrīz visas nacionālās federācijas ir apstiprinājušas savu sportistu dalību pasaules čempionātā. Pandēmijas dēļ ISU iepriekš nesteidzās paziņot olimpiskās kvalifikācijas kārtību.

Latviju pasaules čempionātā individuālajā slidojumā pārstāvēs Deniss Vasiļjevs un Angelina Kučvaļska.

Tāpat ISU pavēstīja, ka vēl iespēja kvalificēties olimpiskajām spēlēm būs arī Vācijā gaidāmajās "Nebelhorn Trophy" sacensībās, kas notiks no 22. līdz 25.septembrim.

Vācijas pilsētā Oberstfordā daiļslidotāji septembrī varēs izcīnīt sešas ceļazīmes vīriešu un sieviešu konkurencē, trīs pāru slidojumā un vēl četras deju pāriem.

Pekinas olimpiskajās spēlēs individuālajā slidojumā vīriešu un sieviešu konkurencē piedalīsies 30 sportisti, pāru slidojumā spēkosies 19 dueti, bet pāru dejās 23. 

Olimpiskās spēles Pekinā 2022.gadā norisināsies no 4. līdz 20.februārim.

Uz augšu
Back