Norvēģietes uzvar pasaules čempionāta stafetē; Juheugai trešais zelts

LETA
Norvēģietes uzvar pasaules čempionāta stafetē; Juheugai trešais zelts
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Norvēģijas distanču slēpotājas Tirila Udnesa Venga, Heidi Venga, Terēze Juheuga un Helēne Marīe Fossesholma ceturtdien Oberstdorfā triumfēja pasaules čempionāta 4x5 kilometru stafetē. 

Pamatu norvēģiešu uzvarai ielika trešajā posmā startējusī Juheuga, kura izcīnīja savu trešo zelta medaļu šajā čempionātā un 13. pasaules čempiones titulu karjerā.

Pēc pirmās stafetes maiņas izveidojās vadošais trijnieks, kurā bija Krievijas Slēpošanas federācijas (RSF) sportiste Jūlija Stupaka, Heidi Venga un čehiete Petra Novakova, taču pēdējā no šīs trijotnes līdz stafetes maiņai atkāpās uz astoto pozīciju. Otrajā etapā Juheuga nostiprināja 20 sekunžu pārsvaru pār Tatjanu Sorinu.

Pēdējā posmā Fossesholma nedaudz palielināja norvēģiešu pārsvaru un kā pirmā šķērsoja finišu līniju, hronometram apstājoties pie 53 minūšu un 43,2 sekunžu atzīmes.

RSF sportiste Natālija Ņeprjajeva ieslēpoja 26,6 sekundes vēlāk, bet spraiga cīņa notika par bronzas medaļu. Pēdējo posmu plecu pie pleca veica Krista Permekoski un Džesija Diginsa, bet finiša spurtā astoņas sekundes desmitdaļas ātrāka bija somiete, tūkstoš ezeru zemes pārstāvēm Norvēģijai zaudējot 46,2 sekundes.

Vairāk nekā minūti atpalika Vācijas kvartets, bet tieši divas minūtes čempionēm zaudēja 2019.gada meistarsacīkšu uzvarētājas zviedrietes. Jona Sundlinga pēc pirmā posma bija sestā, līderēm zaudējot 12,5 sekundes, bet Šarlotes Kallas neveiksmīgi veiktais otrais etaps dzēsa Zviedrijas cerības uz medaļu.

Stafetē sievietēm piedalījās 15 komandas, no kurām piecas, tajā skaitā Igaunija un Lietuva, tika apsteigtas par apli. Latvija stafetē nebija pārstāvēta.

Pasaules čempionāts Oberstdorfā norisināsies līdz svētdienai.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu