Video Latvijas hokeja video treneri kļūst par "Avangard" varoņiem Gagarina kausa mačā

Pēteris Groms un Aldis Āboliņš
Pēteris Groms un Aldis Āboliņš Foto: @hcavangardomsk/Twitter

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas pirmās kārtas mačā ceturtdien Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītajam Omskas "Avangard" uzvaru otrajā sērijas spēlē nodrošināja divi komandas video treneru no Latvijas savlaicīgi lēmumi.

Austrumu konferences ceturtdaļfināla otrajā mačā Omskas "Avangard" savā laukumā Balašihā pieveica Jekaterinburgas "Avtomobilist" ar 4:3 (2:1, 0:2, 2:0).

Šajā spēlē vēl divreiz ripa pabija "Avangard" vārtos, taču tieši "Avangard" video treneris no Latvijas Aldis Āboliņš un viņa palīgs Pēteris Groms pielika roku, lai abus šos vārtus neieskaitītu.

Mača 28.minūtē, kad rezultāts varēja kļūt 2:2, un 55.minūtē, kad rezultāts varēja tikt izlīdzināts 4:4, kas nozīmētu papildlaiku, savlaicīgi video treneru lēmumi un Hārtlija pieprasītais videoatkārtojums par aizmugures stāvokli viesiem pirms vārtu gūšanas deva iespēju uzvarēt. Abas reizes vārti netika ieskaitīti.

Sērijā līdz četrām uzvarām tagad ar 2-0 vadībā ir "Avangard".

"Šīsdienas mača varoņi: video trenera asistents Pēteris Groms un video treneris Aldis Āboliņš divas reizes reizes treneru kolektīvam ieteica pieprasīt skatīt, vai bijis aizmugures stāvoklis - un abas reizes viņiem bija taisnība," teikts "Avangard" paziņojumā.