Video ⟩ Bļugers nopelna rezultatīvu piespēli "Penguins" uzvarā

Latvijas hokeja uzbrucējs Teodors Bļugers svētdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, palīdzot Pitsburgas "Penguins" komandai izcīnīt uzvaru.

"Penguins" savā laukumā ar rezultātu 5:1 (3:1, 0:0, 2:0) pārspēja Ņujorkas "Rangers", izcīnot trešo uzvaru četru spēļu nogrieznī.

Bļugers laukumā pavadīja 17:09 minūtes (0:50 skaitliskajā mazākumā), izpildīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, lietoja četrus spēka paņēmienus, uzvarēja deviņos no 15 iemetieniem un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latvijas hokejists rezultatīvi piespēlēīja nepilnas četras minūtes pirms spēles beigām, vārtu guvumā asistējot Zekam Estonam-Rīzem, kurš guva savus piektos vārtus šosezon.

Bļugers rezultativitātes punktu nopelnīja pēc sešu spēļu pārtraukuma.

Uzvarētāju labā soms Kasperi Kapanens guva vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, ar 1+1 atzīmējās krievs Jevgeņijs Malkins, ar precīzu metienu izcēlās arī kanādietis Sidnijs Krosbijs un amerikānis Džons Marino, kurš guva savus pirmos vārtus šosezon.

Pitsburga jau spēles otrajā minūtē nokļuva iedzinējos pēc Mikas Zībānežada precīzā metiena, taču turpinājumā "Penguins" hokejisti pirmā perioda beigu daļā guva trīs vārtus minūtes laikā.

"Penguins" komandā šajā mačā 12 spēlētāji izcēlās ar vismaz vienu rezultativitātes punktu.

Uzvarētāju komandā amerikānis Keisijs Desmits atvairīja 23 no 24 metieniem (95,8%), savukārt "Rangers" sastāvā spēles laikā bija vārtsargu maiņa - amerikānis Kīts Kinkeids tika galā ar 16 no 18 metieniem (88,9%), bet Bulgārijā dzimušais Krievijas hokejists Aleksandrs Georgijevs atvairīja trīs no sešiem metieniem (50%).

"Penguins" ar 29 punktiem 24 spēlēs ieņem ceturto vietu Austrumu divīzijas kopvērtējumā, tikmēr "Rangers" ar 23 punktiem 23 mačos ierindojas sestajā pozīcijā.

26 gadus vecais Bļugers šosezon 24 mačos izcēlies ar 12 rezultativitātes punktiem - trīs vārti un deviņas piespēles. Latvieša kontā pozitīvs lietderības koeficients +6 un divas soda minūtes.