Video ⟩ "Capitals" hokejistam Vilsonam NHL piespriež septiņu spēļu diskvalifikāciju

Vašingtonas "Capitals" komandas kanādiešu hokejistam Tomam Vilsonam piespriesta septiņu spēļu diskvalifikācija, nolemts Nacionālās hokeja līgas (NHL) Spēlētāju drošības departamentā.

Vilsons piektdien spēles pirmajā periodā izpildīja bīstamu spēka paņēmienu pret Bostonas "Bruins" komandas amerikāņu aizsargu Brendonu Karlo, kurš ar galvu spēcīgi atsitās pret laukuma aizsargstiklu. "Capitals" šai mačā zaudēja ar 1:5.

Karlo pēc trieciena neturpināja spēli un tika nogādāts slimnīcā, savukārt Vilsons konkrētajā spēlē nesaņēma nekādu sodu.

"Capitals" uzbrucējs jau piekto reizi kopš 2017. gada par rupjībām saņēmis sankcijas no NHL. Divreiz viņam nācies samierināties arī ar naudas sodu, kas summā bija vairāk nekā četri tūkstoši ASV dolāru.

2018. gada septembrī Vilsons pārkāpa noteikumus NHL pirmssezonas spēlē, rupji nospēlējot pret Sentluisas "Blues" spēlētāju zviedru Oskaru Sundkvistu. "Capitals" uzbrucējam piesprieda 20 spēļu diskvalifikāciju, ko neatkarīgs arbitrs samazināja līdz 14 mačiem. Vilsons gan beigās izlaida sezonas pirmās 16 spēles.

26 gadus vecais Vilsons šosezon 21 spēlē atzīmējies ar 17 rezultativitātes punktiem - septiņi vārti un 10 piespēles. Viņa kontā arī 25 soda minūtes un lietderības koeficients +1.

Vilsons kopumā NHL spēlētāja karjerā regulārajā čempionātā 543 mačos sakrājis 205 punktus (85+120) un lietderības koeficientu +31. Septiņu sezonu laikā viņa kontā ir vairāk nekā tūkstotis soda minūšu (1052).

"Capitals" ar 32 punktiem 24 spēlēs ieņem otro vietu Austrumu divīzijas turnīra tabulā, kur līdere ar 34 punktiem 25 mačos ir Ņujorkas "Islanders".