Samoilovs/Šmēdiņš jauno sezonu Dohā sāk ar uzvaru (1)

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš otrdien ar uzvaru, bet Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs ar zaudējumu uzsāka četru zvaigžņu Pasaules tūres turnīru Dohā.

(Papildināta 1. un 6. rindkopa, teksts papildināts ar 5., 7.-11. rindkopu.)

Sacensībās ar 15.numuru izliktie latvieši ar 2-0 (22:20, 21:11) pieveica Nīderlandes duetu Kristiāns Varenhorsts/Stēfens fon de Felde (18.).

Pirmajā setā pirmo punktu guva nīderlandieši, taču pēc 3-6 viņi bija spiesti pieprasīt pārtraukumu. Tas palīdzēja tuvoties un pat izlīdzināt rezultātu (20:20), taču pēdējos divus punktus guva Latvijas duets - 22:20.

Arī otrā seta sākumā jau pēc 1:4 nīderlandieši pieprasīja setā vienīgo pārtraukumu, taču pāris mirkļus vēlāk rezultāts jau bija 6:1 latviešu labā. Pretinieki nedaudz pietuvojās, taču pirms tehniskā pārtraukuma Šmēdiņš ar Samoilovu panāca jau 13:7. Pēc pārtraukuma rezultāta starpība sasniedza deviņus punktus (17:8), un nīderlandiešu sagrāve tika pabeigta ar Samoilova uzbrukuma sitienu - 21:11.

Cīņā par uzvaru grupā un iekļūšanu izslēgšanas spēļu otrajā kārtā Latvijas duets tiksies ar 2019.gada pasaules vicečempioniem turnīra otrajiem numuriem vāciešiem Juliusu Toli un Klemensu Vikleru.

Kataras galvaspilsētā spēlē arī Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kuri Dohā izlikti ar piekto numuru un otrdien pirmajā cīņā ar 1-2 (18:21, 21:19, 10:15) zaudēja citam Nīderlandes pārim Jaspers Bauters/Rubens Penninga (28.).

Pirmajā setā latvieši ne mirkli nebija vadībā. Pēc 6:6 pretinieki guva četrus punktus pēc kārtas, taču Latvijas duets atspēlējās, paveicot to pašu pēc 9:13. Tomēr nīderlandieši uzvarēja ar 21:18.

Līdzīgajā otrā seta sākumā latviešiem par labu setu izšķīra 16:12 panākšana. Pretinieki pietuvojās līdz viena punkta attālumam, bet 21:19 uzvaru panāca Točs ar Pļaviņu.

Trešajā setā pirmo punktu guva latvieši, taču pēc 5:4 savā labā nīderlandieši pievienoja panākumu arī nākamajās četrās izspēlēs, panākot 9:4.

Nīderlandieši panāca 14:7, taču pēc trim zaudētiem punktiem bija spiesti pieprasīt pārtraukumu. Tas līdzēja, Penningam gūstot punktu un Nīderlandes pārim uzvarot ar 15:10 setā un visā spēlē.

Cīņā par trešo vietu grupā un izslēgšanas spēlēm latviešiem būs jātiekas ar Spānijas duetu Pavlo Errera/Adrians Gavira (12.), kuri ar 0-2 (18:21, 19:21) piekāpās Austrijas pārim Martins Ermakora/Morics Bernts Pristaucs-Telsnigs (21.).

Abi Latvijas dueti sacensības sāka pamatturnīrā.

Sacensības Katarā ilgs no 8. līdz 12.martam.