Uzzini Maira Brieža prognozi par gadsimta cīņu. Džošua vai Fjūrijs?

Entonijs Džošua un Taisons Fjūrijs FOTO: Reuters/Scanpix/TVNET kolāža

Lielbritānijas boksa zvaigznes Entonijs Džošua un Taisons Fjūrijs vienojušies par dueli, kas būs gadsimta cīņa supersmagsvaru kategorijā. Kurš uzvarēs? Savu prognozi sarunā ar TVNET neslēpa Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis.

Džošua ir WBA, IBF, WBO un IBO pasaules čempiona jostu glabātājs, bet Fjūrijs ir pašreizējais WBC čempions. Bokseru pārstāvji vienojušies par divām cīņām, taču norises vieta un datums pirmajam duelim vēl nav paziņots.

Tiek lēsts, ka katrs bokseris nopelnīs aptuveni 100 miljonus britu mārciņu (aptuveni 116 miljoni eiro). Pirmajā duelī ienākumus sadalīs vienādās daļās, bet otrajā cīņā čempions saņems nedaudz vairāk nekā izaicinātājs - 60 pret 40.

Gaidāms, ka šī kļūs par gadsimta cīņu, jo supersmagajā svarā absolūtais jeb neapstrīdamais pasaules čempions pēdējo reizi tika noskaidrots pirms vairāk nekā 20 gadiem.

Lielbritānijas bokseris Lenokss Lūiss, kuram ir arī Kanādas pilsonība, laika posmā no 1999. gada 13. novembra līdz 2000. gada 29. aprīlim bija neapstrīdams pasaules čempions supersmagsvaros ar WBC, WBA un IBF organizāciju jostām.

Savulaik leģendārajam Muhamedam Ali un citiem bokseriem pietika ar WBC un WBA jostām, lai kļūtu par neapstrīdamu pasaules čempionu supersmagsvaros. Vēlāk kritēriji tika papildināti, Maiks Taisons apvienoja jau trīs jostas - WBC, WBA un IBF.

Savukārt kopš 2007. gada, lai kļūtu par neapstrīdamu pasaules čempionu, supersmagsvaru bokserim jāizcīna jau četras jostas - WBA, WBC, IBF un WBO tituls, taču nevienam tas pagaidām nav izdevies.

"Ja Džošua būs mentāli sagatavojies, ja viņš būs pārliecināts par sevi tā kā pirms (otrās) cīņas pret Endiju Ruisu (Meksika), viņš būs labāks par Fjūriju," februāra beigās TVNET tiešsaistes žurnālam Klik sacīja Briedis.

"Viņš fiziski ir daudz spēcīgāks. Ja viņš nebūs labi sagatavojies, tad Fjūrijs var uzvarēt ar savu viltību, taktisko un tehnisko meistarību, un savu nestandarta boksu, izmantojot savu augumu," uzskata Latvijas bokseris.

"Es lieku 70 pret 30 uz Džošua uzvaru. Pieņemot, ka abi ir labā formā un mentāli sagatavojušies."

Mairis Briedis

"Fjūrijs ir dabas bērns, viņam ir nestandarta stils, bet fiziski viņš ir vājāks nekā Džošua," domā Latvijas bokseris.

31 gadus vecais Džošua profesionālajā boksā izcīnījis 24 uzvaras (22 nokauti) un piedzīvojis vienu zaudējumu, pirmajā tikšanās reizē piekāpjoties Endijam Ruisam no Meksikas.

Savukārt 32 gadus vecā Fjūrija kontā ir 30 uzvaras (21 nokauts) un viens neizšķirts - pirmajā duelī pret ASV bokseri Deonteju Vailderu, bet zaudējuma rūgtumu brits vēl nav izjutis.

Uz augšu
Back