Kristaps Mauriņš: Mūsu mehāniķi ir labi pastrādājuši

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Kristaps Mauriņš
Kristaps Mauriņš Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas kamaniņu sporta izlasei, gatavojoties 2022.gada olimpiskajām spēlēm, vajadzēs ieguldīt vēl vairāk darba tehnikas sagatavošanā, intervijā aģentūrai LETA atzina komandas treneris un menedžeris Kristaps Mauriņš.

Pasaules kausa sezonā kopumā latvieši izcīnīja 15 medaļas - pa četrām zelta un sudraba, kā arī septiņas bronzas. 

Mauriņš atzina, ka Latvijas izlase tehnikas sagatavošanā ir uz pareizā ceļa, un nevajadzētu sūdzēties, ka kamanas negāja.

"Varbūt bija epizodes un posmi, kad neizskaidrojamu iemeslu dēļ ar labiem braucieniem rezultāts nebija tik labs. Mūsu mehāniķi ir labi pastrādājuši. Ir jauni aptecētāji, pāris jaunas idejas, kas tika realizētas ragu veidošanā, un bija arī jauns slieces materiāls," atzīmēja Mauriņš.

Neskatoties uz pozitīvajiem rezultātiem aizvadītās sezonas otrajā pusē, esot dažas tehniskās lietas, ko Latvijas izlase var uzlabot.

"Uz šīs sezonas lauriem gulēt nevajadzētu, tāpēc arī vēl tagad pamēģinām šo to jaunu, un mehāniķiem ir idejas, ko varētu uzlabot nākamās sezonas sākumā. Visas pārējās nācijas nākamgad būs krietni spēcīgākas un uzsvarus liks uz olimpiskajām spēlēm," skaidroja Mauriņš.

Tehnikas sagatavošanā lielu artavu deva arī Inārs Kivlenieks, kurš pērn pēc karjeras beigām papildināja Latvijas izlases personālu.

"Ināra galvenā loma bija kamanu būve, viņš visu vasaru kopā ar Sandri Bērziņu strādāja Siguldā darbnīcā. Lielākais darbs ir vasarā - sagataves, aptecētāju līmēšana un viss pārējais. Sezonas laikā paralēli kamanu sagatavošanai viņš strādāja arī kā trases treneris. Ināra pienesums komandā bija ļoti liels. Pirms tam pāris gadus bija tikai Sandris Bērziņš un Mārtiņš Rubenis, kuri bija atbildīgi par tehniku. Sportistu un kamanu izlasē ir ļoti daudz, tāpēc divatā ar to tikt galā nevar," uzsvēra Mauriņš.

Sezonas izskaņā savas pirmās uzvaras karjerā svinēja Latvijas kamaniņu sporta jaunā maiņa Elīna Ieva Vītola sieviešu vieninieku sacensībās un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme vīriešu divnieku sacensībās, tāpat pieaugušo elitē veiksmīgu sezonu aizvadīja juniors Gints Bērziņš.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu