Vētra pretendē uz Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenā trenera posteni

Gundars Vētra FOTO: FIBA.com

Gundars Vētra ir viens no Latvijas Basketbola savienības (LBS) uzrunātajiem kandidātiem sieviešu basketbola izlases galvenā trenera amatam, aplādē "Basketstudija 2+1" atklāja LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss.

Februārī Latvijas sieviešu basketbola izlase palika bez ceļazīmes uz 2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīru un pēc kvalifikācijas cikla beidzās līgums ar galveno treneri Mārtiņu Gulbi.

"Mums ir četri treneri, kuri guvuši pieredzi darbā Eirolīgas klubos. Ja mums ir šādi speciālisti, tad mēs neskatāmies ārvalstu treneru virzienā. Uzskatām, ka mūsu treneri ir pietiekami kompetenti un spējīgi vadīt Latvijas izlasi. Runāts ir ar Gundaru Vētru un dažu labu citu kandidātu, uzvārdu pagaidām nesaukšu," stāstīja Cipruss.

Kopš 2017.gada Vētra vada titulēto Polijas sieviešu basketbola komandu Gdiņas "Arka", kas spēlē FIBA Eirolīgā.

Vētra savas trenera karjeras laikā vadījis gan vīriešu, gan sieviešu komandas. No 2003. līdz 2005.gadam un 2006./2007.gada sezonā speciālists trenēja "Barons"/LMT vienību, savukārt 2006.gada sezonā viņš bija Krievijas kluba Permas "Ural Great" otrais treneris.

Turpinājumā Vētra no 2007. līdz 2011.gadam strādāja ar sieviešu klubiem - sākotnēji trenēja Krievijas vienību Maskavas CSKA, bet pēc tam pārņēma Jekaterinburgas UGMK komandu, vairākkārt uzvarot šīs valsts čempionātā.

2011.gadā Vētra atgriezās pie vīriešu komandu stūres un ar "Ventspils" klubu izcīnīja Latvijas čempionāta sudraba medaļas. Tomēr pēc sezonas klubs un treneris izlēma sadarbību neturpināt. Pēc tam viņš atgriezās Krievijā un pa vienai sezonai vadīja vīriešu komandas Vladivostokas "Spartak" un Sanktpēterburgas "Dinamo", bet no 2014. līdz 2016.gadam bija sieviešu vienības Kurskas "Dinamo" stūrmanis.

Vētra 1992./1993.gada sezonā spēlēja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubā Minesotas "Timberwolves", kura sastāvā 13 mačos vidēji iemeta 3,5 punktus.

Uz augšu
Back