Patrijuks šīs sezonas pēdējās PK sprinta sacensībās ierindojas starp atpalicējiem

Aleksandrs Patrijuks FOTO: AFP/SCANPIX

Latvijas biatlonists Aleksandrs Patrijuks svētdien šīs sezonas pēdējā Pasaules kausa (PK) posmā desmit kilometru sprinta disciplīnā ierindojās 94.pozīcijā, kamēr Edgars Mise finišēja piecas vietas zemāk.

Uzvaru šīs sezonas pēdējās sprinta sacensībās svinēja Lūkass Hofers no Itālijas, kurš desmit kilometrus veica 22 minūtēs un 27,1 sekundē, šautuvēs aizverot visus desmit mērķus. Viņam četras sekundes zaudēja zviedrs Sebastians Samuelsons, bet Tarjei Bē no līdera atpalika 14,4 sekundes. 

Uzreiz aiz goda pjedestāla ierindojās divi francūži Simons Destjē un Kantēns Fijons-Majē. Sestajā vietā ierindojās Sturla Holms Lēgreids no Norvēģijas. Fijons-Majē bija vienīgais sportists no vadošā sešinieka, kurš šaušanā pieļāva kļūdu.

No trim Latvijas sportistiem vislabāk veicās Patrijukam, kurš ar četriem "pūdeļiem" ierindojās 94.vietā. Latvijas biatlonists pirmajā ugunslīnijā neaizvēra vienu mērķi un tobrīd ieņēma 61.pozīciju, bet šaušanā stāvus viņš pieļāva trīs kļūdas, līderim zaudēdams trīs minūtes un 37,4 sekundes.

Mise pirmajā šautuvē pieļāva divas kļūdas, bet otrajā bija nekļūdīgs un finišu sasniedza četras ar pusi minūtes aiz uzvarētāja, kas ļāva ieņemt 99.vietu.

Sacensībām bija pieteikts arī Roberts Slotiņš, bet biatlonists uz starta neizgāja. 

Antidopinga noteikumu pārkāpumu dēļ pagaidu diskvalifikāciju saņēmis Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kurš nestartēja.

Sezonas pēdējām sprinta sacensībām pieteicās 102 sportisti, bet rezultātu sasniedza 100.

Patrijuks Pasaules kausā sprintā šosezon startējis četrreiz, labāko rezultātu sasniedzot pirmajā Nove Mesto posmā - 74.vieta ar divām kļūdām šaušanā. Labākais rezultāts sprintā viņa karjerā Pasaules kausa sacensībās ir iepriekšējā sezonā Kontiolahti izcīnītā 67.vieta.

Misem piecās sacensībās, ieskaitot pasaules čempionātu, labākais rezultāts šosezon ir 72.vieta pirmajā Hohfilcenes posmā, kas ir viņa labākais sasniegums karjerā visās individuālajās disciplīnās.

Slotiņam piecos startos šosezon vislabāk veicās pirmajā reizē Hohfilcenē - 79.vieta, bet rekords ir 2015./2016.gada sezonā izcīnīta 71.vieta PK posmā Krievijas pilsētā Hantimansijskā.

Sprinta disciplīnas kopvērtējuma pirmās trīs vietas aizņem norvēģi. Līderis ar 359 punktiem ir Juhanness Tīngnēss Bē, otro vietu ar 319 punktiem ieņem Lēgreids, bet trešais ar 318 punktiem ir T.Bē. Rastorgujevs ar 103 punktiem ieņem 28.pozīciju.

Visu disciplīnu kopvērtējuma vadībā ar 1016 punktiem ir J.T.Bē, viņam ar 1001 punktu seko Lēgreids, bet 912 punktus iekrājis Fijons-Majē. Rastorgujevs ar 255 punktiem ierindojas 26.pozīcijā.

Latvijas biatloniste Sanita Buliņa piektdien Pasaules kausa biatlonā sprinta sacensībās Zviedrijas trasē Estešundā izcīnīja 32.vietu, pirmoreiz izcīnot punktus Pasaules kausa kopvērtējumā, bet izlases līdere Baiba Bendika ar četrām kļūdām šaušanā ieņēma 66.vietu, iedzīšanai nekvalificējoties.

Uzvarēja norvēģiete Tirila Ekhofa, kura ar vienu kļūdu šaušanā stāvus par 2,5 sekundēm apsteidza itālieti Doroteju Vīreri un par 6,7 sekundēm - komandasbiedreni Ingrīdu Lanmarku Tandrevollu, kuras sašāva visus desmit mērķus.

Arī Buliņa šaušanu veica perfekti. 19 gadus vecā biatloniste pēc pirmās šautuves bija 38., pēc otrās - 26.vietā, bet finišēja 32.vietā minūti un trīs sekundes aiz Ekhofas.

Līdz šim labākais sasniegums sportistei Pasaules kausa posmos bija 64.vieta, kas izcīnīta šīs sezonas sākumā Austrijas trasē Hohfilcenē.

Šis panākums ne tikai ļaus sportistei sestdien pirmoreiz karjerā startēt iedzīšanas sacensībās, bet arī ir devis viņai pirmos punktus Pasaules kausa vērtējumā.

Bendika jau šaušanā guļus kļūdījās trīsreiz, tobrīd būdama vien 94.vietā. Vienu "pūdeli" Latvijas biatlona komandas līdere pievienoja šaušanā stāvus un tobrīd bija 77.vietā, bet finišā viņai tika 66.vieta minūti un 53,2 sekundes aiz uzvarētājas.

Sacensībās piedalījās 101 biatloniste.

Sestdien notiks iedzīšana, bet svētdien - sacensības ar kopēju startu.

Estešundā norit Pasaules kausa sezonas pēdējais posms.

Uz augšu
Back